VIDEO: Motor lietadla sa rozpadal pred ich očami!

“Najdesivejší let!” Tak komentovali svoj včerajší zážitok cestujúci z Kalifornie na Havaj lietadlom spoločnosti United Airlines. Lietadlu Boeing 777-222 sa totiž na krídle počas letu obnažila časť motora. Cestujúci ho mohli dobre vidieť z okna.

 

O nebezpečnej situácii najprv informovala pasažierka Maria Falaschi, správu neskôr potvrdili aj aerolinky. “Bolo to desivé. Počuli sme ranu, po ktorej sa lietadlo začalo otriasať. Posádka odviedla veľmi dobrú prácu, “tweetovala Falaschi ihneď po pristátí lietadla.

 

 


K incidentu došlo 45 minút pred pristátím. Let 1175 spoločnosti United Airlines nakoniec núdzovo v bezpečí pristál v Honolulu. Na letisku na neho čakali záchranári a hasiči pripravení v prípade problémov okamžite zasiahnuť. Kryt motora pravdepodobne spadol do mora. Podľa leteckej spoločnosti piloti “postupovali podľa protokolov, aby zaistili bezpečné pristátie”.

 

Súvisiace články

Na Marse vedci našli jazero plné vody skryté pod ľadom podobne ako v Grónsku

Roman Suchý

Pentagon pracuje na technológii ovládanej mozgom

Michal Šumichrast

Nové dôkazy: Rybí olej a omega-3 nemajú takmer žiadne účinky na zdravie srdca

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy