VIDEO: Počas niekoľkých rokov dôjde k “veľkej vojne”, ktorá postihne Ukrajinu a Rusko, ale aj európske krajiny, vyhlásila Nadežda Savčenková

Podľa poslankyne nebude mierová misia OSN schopná vyriešiť ozbrojený konflikt na Donbase. Podľa nej medzinárodné spoločenstvo neuzná Krym ruským, a bude mať ešte dlho status “anektovaného územia”. Vyhlásila v televízii ZIK.

“Myslím, že existujú dva výstupy: Do štyroch rokov – maximálne päť, nás čaká  veľká vojna, v ktorej sa budú sa budú znovu meniť hranice Ukrajiny a Ruska a Európy vo všeobecnosti, a Ukrajina, bohužiaľ, bude jej polygónom,” uviedla Savčenková.

Druhou možnosťou, podľa političky, je “zmena moci na Ukrajine, zmena moci v Rusku a ďalšie nepredvídateľné scenára”. “Rovnako viem, že Donbas a Krym sú Ukrajina, že budeme brániť svoje územie,” poznamenala.

Savčenková opakovane priťahuje mediálnu pozornosť svojim kontroverznými výrokmi a činmi. Vo vysielaní televízneho kanálu Newson uviedla, že sa vo štvrtom až piatom storočí nášho letopočtu Ukrajinci “stali individualistami”.

Nedávno poslankyňa informovala o svojom zámere kandidovať na prezidenta a už začal zbierať peniaze na volebnú kampaň.

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?