VIDEO: Počas niekoľkých rokov dôjde k “veľkej vojne”, ktorá postihne Ukrajinu a Rusko, ale aj európske krajiny, vyhlásila Nadežda Savčenková

Podľa poslankyne nebude mierová misia OSN schopná vyriešiť ozbrojený konflikt na Donbase. Podľa nej medzinárodné spoločenstvo neuzná Krym ruským, a bude mať ešte dlho status “anektovaného územia”. Vyhlásila v televízii ZIK.

“Myslím, že existujú dva výstupy: Do štyroch rokov – maximálne päť, nás čaká  veľká vojna, v ktorej sa budú sa budú znovu meniť hranice Ukrajiny a Ruska a Európy vo všeobecnosti, a Ukrajina, bohužiaľ, bude jej polygónom,” uviedla Savčenková.

Druhou možnosťou, podľa političky, je “zmena moci na Ukrajine, zmena moci v Rusku a ďalšie nepredvídateľné scenára”. “Rovnako viem, že Donbas a Krym sú Ukrajina, že budeme brániť svoje územie,” poznamenala.

Savčenková opakovane priťahuje mediálnu pozornosť svojim kontroverznými výrokmi a činmi. Vo vysielaní televízneho kanálu Newson uviedla, že sa vo štvrtom až piatom storočí nášho letopočtu Ukrajinci “stali individualistami”.

Nedávno poslankyňa informovala o svojom zámere kandidovať na prezidenta a už začal zbierať peniaze na volebnú kampaň.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy