VIDEO: Putin v povolebnom televíznom prejave znova sľúbil reformy pre Rusko
PODPORIŤ

Vladimir Putin sa obrátil v televíznom príhovore na občanov Ruskej federácie s poďakovaním za bezprecedentné voličskú podporu, ktorú v nedeľných prezidentských voľbách dostal. Informuje samotný Kremeľ

V televíznom prejave sa Putin venoval iba domácej politike, prisľúbil pracovať na premyslených sociálnych a ekonomických reformách. “Chápem kolosálnu zodpovednosť, ktorú mám voči občanom Ruska, voči našej zemi. Všetko, o čom som v priebehu volebnej kampane hovoril, musí byť urobené. “, Povedal Putin a zdôraznil, že zmeny nemôžu byť vykonané  za deň, aby mali pozitívny a udržateľný vplyv.

Putin hovoril o nových pracovných miestach, lepšie efektívnosti ruskej ekonomiky, zvýšenie reálnych príjmov obyvateľstva, zníženie chudoby, o rozvoji infraštruktúry a o sociálnej sfére ako vzdelávanie, zdravotníctvo, ekologických otázkach aj o problémoch s bývaním.

“Obraciam sa na občanov, ktorí hlasovali pre iných kandidátov. Rešpektujem vašu pozíciu, vašu voľbu. Politické preferencie nás nesmú rozdeliť. Všetci sme vlastenci našej krajiny a máme jeden spoločný cieľ – osud Ruska, jeho rozkvet. “, Povedal v prejave, na ktorého konci apeloval na jednotu, porozumenie a spoločné smerovanie Ruska vpred.

Prejav sa uskutočnil v súvislosti s oznámením konečných výsledkov nedeľňajších prezidentských volieb v Rusku. Vladimir Putin v nich získal vyše 76% hlasov. Volebná účasť bola okolo 67% oprávnených voličov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies