VIDEO: V meste Ollolai na Sardínii predávajú domy za 1 euro. Chcú prilákať rezidentov

Všetci, ktorí si niekedy želali vlastniť dom v malebnom talianskom mestečku, majú teraz možnosť. V Ollolai na talianskom ostrove Sardínia totiž práve predávajú stovky opustených domov za jedno euro.

Ollolai nie je prvým talianskym mestom, ktoré by sa pomocou tohto “triku” snažilo novo osídliť neobývané miesta. Podľa CNN je ale prvým mestom, ktoré túto snahu naozaj zrealizovalo. Ollolai je vraj navyše vďaka svojej kráse a histórii schopných ľudí naozaj prilákať.

 

 

Rýchle nadobudnutia nehnuteľnosti so sebou ale nesie jeden háčik. Na dve stovky domov, ktoré sú aktuálne na predaj, sú vo starom stave a kupujúci sa musí zaviazať k tomu, že stavby počas troch rokov obnovia. To by každého záujemcu stálo okolo 25 tisíc dolárov.

Za výhodnou ponukou mesta stojí plán obnoviť mestskú komunitu. Inak hrozí, že sa z Ollolai stane “mesto duchov”. Počas posledných päťdesiatich rokov sa populácia mesta znížila z 2250 na 1300 obyvateľov s obyčajnou hŕstkou novo narodených každý rok.

 

“Pýšime sa pravekým pôvodom,” povedal starosta mesta Efisio Arbau. “Môj zámer je zachrániť naše unikátna tradícia pred úpadkom do zabudnutia,” uviedol. “Hrdosť na našu minulosť je naša sila. Vždy sme boli tvrdí ľudia a naše mesto nenecháme zomrieť, “dodal Arbau.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy