VIDEO: V meste Ollolai na Sardínii predávajú domy za 1 euro. Chcú prilákať rezidentov
Všetci, ktorí si niekedy želali vlastniť dom v malebnom talianskom mestečku, majú teraz možnosť. V Ollolai na talianskom ostrove Sardínia totiž práve predávajú stovky opustených domov za jedno euro.

Ollolai nie je prvým talianskym mestom, ktoré by sa pomocou tohto “triku” snažilo novo osídliť neobývané miesta. Podľa CNN je ale prvým mestom, ktoré túto snahu naozaj zrealizovalo. Ollolai je vraj navyše vďaka svojej kráse a histórii schopných ľudí naozaj prilákať.

 

 

Rýchle nadobudnutia nehnuteľnosti so sebou ale nesie jeden háčik. Na dve stovky domov, ktoré sú aktuálne na predaj, sú vo starom stave a kupujúci sa musí zaviazať k tomu, že stavby počas troch rokov obnovia. To by každého záujemcu stálo okolo 25 tisíc dolárov.

Za výhodnou ponukou mesta stojí plán obnoviť mestskú komunitu. Inak hrozí, že sa z Ollolai stane “mesto duchov”. Počas posledných päťdesiatich rokov sa populácia mesta znížila z 2250 na 1300 obyvateľov s obyčajnou hŕstkou novo narodených každý rok.

 

“Pýšime sa pravekým pôvodom,” povedal starosta mesta Efisio Arbau. “Môj zámer je zachrániť naše unikátna tradícia pred úpadkom do zabudnutia,” uviedol. “Hrdosť na našu minulosť je naša sila. Vždy sme boli tvrdí ľudia a naše mesto nenecháme zomrieť, “dodal Arbau.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies