VIDEO:Potravinová kauza s prebaľovaním potravín
“Keď som sa stretol s pani ministerkou Gabrielou Matečnou v auguste vo verejnej diskusii, po mojich dvoch otázkach, hneď v úvode, bola táto verejná diskusia diplomaticky zrušená usporiadateľom.

 

 

 

 

Samozrejme, ešte pred zrušením padli nejaké odpovede na jednu z “trúfalých otázok”: “Prečo ministerstvo pôdohospodárstva nevie zabrániť tomu, ze si “zeleninoví veksláci”, predávajúcich údajne svoju prebytkovú zeleninu zo záhradiek, objednávajú tento tovar z maďarských veľkoskladov do slovenských veľkoskladov a následné ráno odoberajú. Ovocie a zelenina je originálne pozvážaná z celej Európy. Čo s tým ministerstvo mieni robiť, keďže sa to deje už vyše desaťročie”? Pani ministerka ani na jednu z mojich položených otázok neodpovedala, aj keď otázky boli mierené práve jej. Po chvíľke odišla z pódia. Pani ministerku som preto navštívil hneď na to osobne, ako aj jej zamestnancov, ktorých som zároveň aj informoval o hromadiacich sa výpovediach zamestnancov, ktorí udajne vedia o tom, ako sa zahraničná zelenina prebaľuje, označuje ako slovenská a predáva nielen na mestských tržniciach, ale aj údajne priamo v supermarketoch po celom Slovensku. Skutočne si spotrebitelia nakupujú pekne zabalený produkt v domnení, že podporujú svojich vlastných pestovateľov, za čo si i neváhajú priplatiť a neni tomu tak? Nemáme sa cítiť podvedení? Ide o celo-národnú kauzu, keďže zasahuje každé mesto, každú obec a každého obyvateľa.

 

Momentálne prebiehajú Testy Potravín, ktoré budú čiastočne potvrdzovať, či vyvracať výpovede bývalých, či aktuálnych zamestnancov výrobných prevádzok. Problémové témy budú každý mesiac zverejňované na FB stranke https://www.facebook.com/patricklinhartbezcenzury/ a pripravované Testy Potravin, ako aj ich výsledky na FB stranke https://www.facebook.com/testypotravin/ , ako aj na webových stránkach patricklinhart.eu a testypotravin.eu, ktoré sú v príprave. Lajknite FB stránky a ostaňte informovaní. Výsledky budú zasielané aj v spolupráci so spolupracujúcimi médiami. S reportážami som uzžoslovil viacero médií.

 

 

Pani ministerku upozorňujem, ze situácia je vážna, pretože týchto ešte nepreverených prípadov je bohužiaľ omnoho viac aj v iných odvetviach potravinárskeho priemyslu.

VIAC VO VIDEU VYŠŠIE

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies