VIEME PRVÍ A VČAS: Britská ponorka sa nemohla pripojiť k útoku na Sýriu. Dôvodom boli dve ponorky a dve fregaty ruského námorníctva
Britská  ponorka Astute sa nemohla pripojiť k útoku na Sýriu. Dôvodom boli dve ponorky a dve fregaty ruského námorníctva vo východnom Stredomorí, ktoré ju donútili manévrovať. Informáciu zverejnil The Times s odkazom na vojenské zdroje.

Podľa online vydania, britská ponorka, ktorá na územie Sýrie mala odpáliť riadené strely , musela  neustále meniť svoju polohu, pretože ju  prenasledovali  ponorky projektu 877 “halibut” a 636 “Warszawianka”, ktoré pochádzajú z Ruskej základne v Tartus.

Pripomeňme si, že po sobotňajších leteckých úderoch Spojených štátov, Británie a Francúzska v Sýrii všetky strany, ktoré sa zúčastnili akýmkoľvek spôsobom v konflikte, vyhlásili svoje víťazstvo a poskytli diametrálne opačné informácie o tom, čo sa stalo.

Informácia o vyblokovaní britskej ponorky tak poskytuje úplne iný obraz útoku na Sýriu a aj spochybňuje slová Theresy May o jeho úspechu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies