VIEME PRVÍ A VČAS: Izrael zasiahol desiatky cieľov v Sýrii. Odpovedal tak na iránsky raketový útok zo Sýrie z noci
Izraelské letectvo v reakcii na nočné raketové útoky napadlo desiatky iránskych objektov v Sýrii a batérie protivzdušnej  obrany, informovalo IDF. Správu priniesla agentúra Ria Novosti.

Hovorca ozbrojených síl Jonathan Konricus uviedol, že úrady informovali Rusko o leteckých úderoch proti Sýrii.

Armáda zdôraznila, že Izrael nemá záujem na ďalšom eskalovaní konfliktu s Iránom a vyzval ju, aby sa zdržal ďalších útokov.

Cieľom bol iránsky vojenský tábor severne od Damasku, zbrojný sklady na letisku hlavného mesta, pozorovacie stanovištia a ďalšie pozície a zbrane “Kuds” na hraniciach.

“Takisto bolo zničené vozidlo, z ktorého sa odpaľovali rakety na Izrael,” oznámila armáda s tým, že iránske sily ho použili pri ostreľovaní predsunutých pozícií izraelskej armády v Golanských výšinách rakety typu “Grad” a “Fadschr-5”.

Navyše bolo napadnuté niekoľko protilietadlových raketových systémov. Sýrska protilietadlová obrana podľa zástupcu izraelskej armády ignorovala výzvu nezasahovať do akcie, a v reakcii na paľbu zo zeme lietadlá bombardovali niekoľko sád typu SA-5, SA-2, SA-22 a SA-17.

Izraelská armáda uviedla, že všetky lietadlá zapojená do jednej z najväčších operácií v posledných rokoch, sa vrátili bezpečne do svojich základní, a raketová salva, ktorá to vyvolala, nespôsobila Izraelu žiadne škody. Žiadna zo striel, ktorá bola Iráncami vypustená v noci, nespadla na izraelské územie, uviedla armáda.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies