VIEME PRVÍ A VČAS: Ruský oigarcha Abramovič nemôže do Británie, nemá zatiaľ vízum
Britské úrady zatiaľ nepredĺžili víza ruskému oligarchovi Romanovi Abramovičovi, ktorý vlastní špičkový anglický futbalový tím Chelsea. Napísal to dnes ruský investigatívny portál The Bell s odvolaním sa na zdroje z miliardárovho okolia.

Abramovič je podľa denníka The Sunday Times trinástym najbohatším obyvateľom Spojeného kráľovstva s majetkom vyše 12 miliárd dolárov.

Doterajšie vízum Abramovičovi vypršalo pred troma týždňami a nové zatiaľ nedostal, napísal The Bell. Z týchto dôvodov nemohol byť podnikateľ prítomný ani sobotňajšom víťazstve Chelsea nad Manchestrom United vo finále Anglického pohára. Anglický klub Rus vlastní od roku 2003. Oficiálne správu o odmietnutí víza britské úrady nevydali, imigračná služba odmietla záležitosť komentovať, uviedol magazín.

V polovici marca vtedajšia britská ministerka vnútra Amber Ruddova oznámila, že úrady Spojeného kráľovstva preveria stovky víz vydaných bohatým Rusom. Či je medzi nimi Abramovič, ministerka neuviedla. Jej rozhodnutie podľa médií súviselo s kauzou bývalého ruského agenta Sergeja Skripala, otráveného začiatkom marca v juhoanglickom Salisbury.

Abramovič má blízko ku Kremľu, podľa nepotvrdených informácií to bol práve on, kto v roku 1999 vtedajšiemu prezidentovi Borisovi Jeľcinovi navrhol Vladimira Putina ako jeho nástupca. V zozname ruských oligarchov a vládnych činiteľov, na ktorých začiatkom apríla americká vláda uvalila sankcie, sa Abramovič nenachádza.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies