VIEME PRVÍ A VČAS: Niki Lauda dostane svoju leteckú spoločnosť späť
Prekvapujúca zmena v boji proti insolventnej leteckej spoločnosti Niki: V rakúskom výbore veriteľov došlo k jednomyseľnému rozhodnutiu akceptovať ponuku zakladateľa leteckej spoločnosti Niki Lauda. Informuje Die Presse.

 V treťom pokuse sa to podarilo Niki Lauda je späť! Oznámili to dvaja správcovia konkurznej podstaty Ulla Reisch a Lucas F. Flöther v utorok ráno vo spoločnom vyhlásení.

“Z transparentného procesu ponúkania cien sa spoločnosť Laudamotion GmbH dnes stala najlepšími uchádzačom v skorých ranných hodinách,” píše Reisch a Flöther v článku, ktorý bol zaslaný APA.

“Rakúsky veriteľský výbor jednomyseľne hlasoval za ponuku spoločnosti Laudamotion GmbH, ktorá predpokladá rýchle schválenie transakcie v Rakúsku a Nemecku z dôvodu platobnej neschopnosti.”

Výbor veriteľov dcérskej spoločnosti Air Berlin, ktorá v platobnej neschopnosti oznámila predaj leteckej spoločnosti už pondelok popoludní vo Viedni. Potenciálni kupujúci mali do piatka minulý týždeň druhú šancu predložiť ponuky pre krachujúcu Niki.

Niki Lauda zakladateľ leteckej spoločnosti Lauda údajne ponúkol plán na oživenie spoločne s touroperátorom Thomasom Cookom a jeho leteckou spoločnosťou Condor. V ňom poskytol “pracovnú ponuku” všetkým zamestnancom spoločnosti Niki a zdôraznil, že lietadlá pre reštart, ako aj objednávky “sú už zabezpečené”.

Jeho spoločnosť Laudamotion má licenciu na prevádzku, a preto môže prevziať práva na prevádzkové intervaly.

“Niki  v marci 2018 vstane  z popola ako rakúsky dopravca so sídlom a centrom vo Viedni a zameria sa na rakúsky trh,” sľúbil Lauda. “Aby mohla byť moja ponuka najpresvedčivejšia, spoločne sa budeme usilovať, zas urobiť  z firmy NIKI hybnú silu rakúskeho a európskeho letectva!”

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies