VIEME PRVÍ A VČAS: Silná explózia v Antverpách! Zničené domy a 14 ľudí zranených

Brusel – Silná explózia v Antverpách na severe Belgicka, pri ktorej boli v pondelok zničené tri domy, si vyžiadali podľa oficiálnej bilancie 14 zranených.

Stav jedného zraneného je kritický, ďalších päť ľudí je v vážnom stave, informuje z noci na dnešok BBC. Polícia uviedla, že výbuch nesúvisí s terorizmom. Miestne médiá za príčinu označujú výbuch plynu.

Záchranári z trosiek vyprostili niekoľko ľudí. Miesto nešťastia naďalej prehľladávajú pátracie tímy so psami, pretože nie je isté, či nie sú pod troskami ďalší ľudia. K otázke či výbuch súvisí s terorizmom sa neoficiálne údajne vyjadril len policajný hovorca:

“V tejto chvíli tomu nič nenasvědčuje, ale nemôžeme vylúčiť nič,” uviedol policajný hovorca Wouter Bruyns.

Úrady sa doposiaľ oficiálne nevyjadrili k príčine výbuchu. Verejnoprávna televize RTBF však informovala, že výbuch pravdepodobne zapríčinil únik plynu.

Zverejnené snímky z miesta nešťastia ukazujú, že výbuch úplne zničil priečelie troch domovov, poškodené boli tiež sousedné domy. V jednom zo zničených domoch bola reštaurácia.

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?