VIEME PRVÍ A VČAS: Silná explózia v Antverpách! Zničené domy a 14 ľudí zranených

Brusel – Silná explózia v Antverpách na severe Belgicka, pri ktorej boli v pondelok zničené tri domy, si vyžiadali podľa oficiálnej bilancie 14 zranených.

Stav jedného zraneného je kritický, ďalších päť ľudí je v vážnom stave, informuje z noci na dnešok BBC. Polícia uviedla, že výbuch nesúvisí s terorizmom. Miestne médiá za príčinu označujú výbuch plynu.

Záchranári z trosiek vyprostili niekoľko ľudí. Miesto nešťastia naďalej prehľladávajú pátracie tímy so psami, pretože nie je isté, či nie sú pod troskami ďalší ľudia. K otázke či výbuch súvisí s terorizmom sa neoficiálne údajne vyjadril len policajný hovorca:

“V tejto chvíli tomu nič nenasvědčuje, ale nemôžeme vylúčiť nič,” uviedol policajný hovorca Wouter Bruyns.

Úrady sa doposiaľ oficiálne nevyjadrili k príčine výbuchu. Verejnoprávna televize RTBF však informovala, že výbuch pravdepodobne zapríčinil únik plynu.

Zverejnené snímky z miesta nešťastia ukazujú, že výbuch úplne zničil priečelie troch domovov, poškodené boli tiež sousedné domy. V jednom zo zničených domoch bola reštaurácia.

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy