VIEME PRVÍ A VČAS: Šokujúci obrat v kauze Skripal, skutočným cieľom bola jeho dcéra, tvrdí príbuzná
Väčšina svetových médií pokladala scenár útoku na Sergeja Skripala za jasne daný – cieľom bolo zabiť bývalého špióna, jeho dcéra bola plynom zasiahnutá zrejme omylom, skrátka preto, že bojový plyn možno ťažko zacieliť. Britské médiá teraz ale prišli s verziou, že všetko mohlo byť celkom inak.

Príbuzná otráveného Skripala pre britský denník Express povedala, že podľa nej bola skutočným cieľom útoku Skripalova dcéra Julia. Motívom bolo podľa nej Júliin zasnúbenie s vysoko postaveným ruským bezpečnostným činiteľom.

Autorkou týchto tvrdení je tridsaťtriročná Victoria, Skripalova neter. Podľa nej boli ruské oficiálne miesta zo vzťahu medzi ich dôležitým zamestnancom a Juliou znepokojené. A to práve kvôli Skripalovej povesti “zradcu”, ktorej sa v Rusku tešia. “Podľa mňa nebol útok namierený proti strýkovi Sergejovi, ale proti jeho dcére” povedala Victoria pre ruskú televíziu.

Podľa informácií zverejnených britskými médiami Skripala počas jeho pobytu v Rusku navštevovalo množstvo priateľov. Podľa ich výpovedí žil normálnym usporiadaným životom, venoval sa chovu mačiek a morčiat.

Britský minister zahraničia Boris Johnson dnes pre BBC uviedol, že zdravotný stav Sergeja Skripala sa nemení, bývalý agent zostáva v kritickom, ale stabilizovanom stave. Johnson tiež uviedol, že brutalita, s akou Rusi na Skripala zaútočili, šokovala celý svet a je vďačný, že sa ako krajiny EÚ i USA postavili na stranu Británie.

Podľa Johnsona je spôsob, akým bol útok vykonaný, jasným odkazom. “Rusi použitím svojho plynu jasne odkazujú všetkým svojim nepriateľom – nájdeme vás, chytíme vás a zabijeme vás. Niet pochýb, že za tým stoja Rusi. ” Nechal sa počuť britský minister.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies