Viktor ORBÁN: George Soros chce Európu premeniť na kontinent imigrantov a útočí na všetkých, ktorí mu v tom chcú zabrániť
PODPORIŤ

Americký miliardár George Soros chce Európu premeniť na kontinent imigrantov a útočí na všetkých, ktorí mu v tom chcú zabrániť, vrátane Maďarska, Česka a Slovenska.

V rozhovore pre regionálnu televíziu REGI Plusz to dnes povedal maďarský premiér Viktor Orbán. Maďarsko, kde sa začiatkom apríla budú konať parlamentné voľby, si podľa predsedu vlády nemôže finančne dovoliť prijímať imigrantov. Prijímanie imigrantov by podľa Orbána Maďarsko finančne zruinovalo.

“Buď peniaze minieme na rozvoj, alebo na vybudovanie útočisko pre imigrantov,” povedal predseda vládnej strany Fidesz, ktorá je favoritom parlamentných volieb vypísaných na 8. apríla. “Ríša” amerického miliardára maďarského pôvodu Georgea Sorosa podľa Orbána usiluje o to, aby z Európy urobila kontinent imigrantov a útočia na všetkých, “ktorí sa jemu v jeho snahách snažia zabrániť; nielen na Maďarsko, ale aj na Česko a Slovensko”.

Maďarsko by podľa Orbána finančne nezvládlo príchod desiatich tisíc imigrantov, ktorých podľa neho plánuje do krajiny poslať Európska únia. Upozornil na údajné finančné problémy, ktoré masová migrácia priniesla bohatším krajinám, ako sú Rakúsko a Nemecko. Peniaze z maďarskej štátnej pokladnice je podľa Orbána potreba vynakladať “na Maďarov, maďarskú mládež, dôchodcov a maďarské obce, než na imigrantov z iných krajín”.

On a jeho strana Fidesz sú podľa maďarského premiéra zárukou, že krajina nebude zaplavená imigrantmi “a nezmenia sa, ako sa zmenila tvár západoeurópskych miest”.

Pred údajným nebezpečenstvom, že sa Budapešť príchodom imigrantov zmení na špinavé a nebezpečné mesto, varoval tento týždeň v kontroverznom videu zverejnenom na facebooku tiež šéf úradu premiéra János Lázár. Ako odstrašujúci príklad pritom použil Viedeň, čo na rakúskej politickej scéne vyvolalo ostrú kritiku.

Orbán dlhodobo obviňuje miliardára Sorosa z podpory imigrácie do Európy.

V piatok dokonca uviedol, že jeho “rukopis” vidí aj za súčasnou napätou situáciou na Slovensku. Podľa neho vývoj v krajine po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej súvisí so snahou Sorosa zvrhnúť stredoeurópske vlády, ktoré nesúhlasia s imigráciou do svojich krajín. Pred časom sa objavila informácia, že Orbán zastaví štvavú kampaň proti Sorosovi pred aprílovými parlamentnými voľbami. Jeho krok mal súvisieť s porážkou, ktorú kandidát Fideszu utrpel vo voľbe starostu mesta Hódmezővásárhely na juhu krajiny. Víťazstvo kandidáta zjednotenej opozície mnohí interpretovali ako znamenie, že pozícia Orbánovej strany nie je tak silná, ako sa doteraz predpokladalo.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies