VLÁDA: Odobrila rekonštrukciu vojenského letiska na Sliači

Vláda SR odobrila začiatok rekonštrukcie vojenského letiska na Sliači. Materiál z dielne Ministerstva obrany SR schválili ministri s tým, že ide o prípravu pre nové stíhacie lietadlá F-16. Rezort obrany počíta s výdavkami na úrovni 55 miliónov eur. Ponuku na rekonštrukciu vojenských letísk predložila aj vláda Spojených štátov amerických. Po nezhodách v koalícii napokon Slovensko americkú finančnú pomoc nevyužije. Nové stíhačky F-16 budú dodané na prelome rokov 2022 a 2023, pričom úvodná investícia presiahne 1,6 miliardy eur.

„Predpokladaná hodnota zákazky na projekt vrátane projektovej prípravy na leteckej základni Sliač v súvislosti s nákupom novej leteckej techniky F-16 C/D Block 70 predstavuje sumu vo výške 55 383 672,00 € vrátane DPH, ktorá bude kapitálovým výdavkom štátneho rozpočtu kapitoly Ministerstva obrany Slovenskej republiky,” uvádza schválený dokument. Súčasťou plánovanej rekonštrukcie a modernizácie Leteckej základne Sliač je napríklad rekonštrukcia a vybudovanie nových rolovacích dráh, rekonštrukcia skladu náhradných dielcov a trafostanice, ako aj vybudovanie nového vchodu od obce Sielnica.

Zrekonštruovaný bude aj hangár údržby a vybudovať by sa malo tiež umývacie zariadenie pre lietadlá a dočasné úložisko munície, ako aj ďalšie objekty v priestore leteckej základne.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies