Vodiči v Bratislave a okolí strávili minulý rok v zápchach asi 29 hodín
Podľa analýzy americkej spoločnosti Inrix prestáli bratislavskí šoféri počas minulého roku v zápchach v priemere približne 29 hodín. Zdá sa vám toto číslo reálne? Informuje portál Dnes24.sk.

Desaťtisíce vodičov v Bratislave a okolí trávi čoraz viac času v dopravných zápchach. Denne aj niekoľko desiatok minút, pri nehodách ešte oveľa viac.

Podľa analýzy americkej spoločnosti Inrix, ktorá sa zaoberá dopravnými zápchami a ich dopadmi po celom svete, strávili bratislavskí šoféri za minulý rok v kolónach viac ako jeden deň. Dokopy to bolo až 29 hodín, čo zaradilo slovenskú metropolu na 201. miesto. Pre porovnanie, v Prahe bol čas strávený v zápchach len 24 hodín. Informuje o tom portál hnonline.sk.

Najväčšiu trpezlivosť musia mať vodiči v Los Angeles, kde za rok 2017 strávili v kolónach 102 hodín. Na druhom mieste sa umiestnila Moskva a tretí skončil New York. Kompletný rebríček prvej stovky miest v rámci celého sveta si môžete pozrieť na webovej stránke spoločnosti.

Mnohým z vás sa 29 hodín zdá určite veľmi málo. Túto domnienku podporuje aj analýza výrobcu navigácií TomTom, ktorý taktiež sleduje dopravnú situáciu v mestách. Podľa ich výsledkov strávili bratislavskí vodiči v zápchach za rok 122 hodín.

Na prvej priečke sa umiestnilo Mexico City, v ktorom ľudia v kolónach strávili za rok 227 hodín. Spoločnosť TomTom však vychádza z údajov z roku 2016.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies