Vojvodkyňa Meghan žaluje bulvárne noviny za zverejnenie listu

Britská vojvodkyňa Meghan zažalovala bulvárne noviny Mail on Sunday, ktoré podľa nej nelegálne zverejnili súkromný list, ktorý napísala svojmu otcovi. Noviny obvinila z porušenia autorských práv, zneužitia súkromných informácií a porušenia britského zákona na ochranu osobných údajov.

Podľa jej manžela, princa Harryho, noviny Mail on Sunday list úmyselne upravili tak, aby “zmanipulovali” čitateľov a predostreli im nelichotivý obraz jeho ženy. K žalobe podľa neho pristúpili po “bezohľadnej kampani” tlače, v rámci ktorej musí Meghan znášať takmer každodenné urážky a ktorá vytvárala “klamstvo za klamstvom na jej účet” počas jej materskej dovolenky.

“Bol som tichým svedkom jej súkromného utrpenia príliš dlho. Ustúpiť a nespraviť nič by bolo v protiklade k všetkému, v čo veríme,” uviedol princ v stanovisku zverejnenom na webovej stránke páru. Spomenul v ňom aj svoju zosnulú matku princeznú Dianu, ktorá zomrela pri havárii v roku 1997 prenasledovaná paparazzmi. Princ podľa vlastných slov nechce, aby sa história opakovala.

Hovorca Mail on Sunday na podniknuté právne kroky reagoval s tým, že noviny si stoja za článkom a budú sa v právnom spore rázne brániť.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies