VÝBUCH: Počet obetí stúpol na deväť. Polícia v súvislosti s príčinou tragédie zadržala podozrivé osoby

facebook

Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky

Opravte si, prosím, v správe VÝBUCH: Počet obetí stúpol na deväť. Polícia v súvislosti s príčinou tragédie zadržala podozrivé osoby, ktorú dnes agentúra SITA vydala o 17:11 pod číslom 80 titulok a prvú vetu v prvom odseku. Správne má byť VÝBUCH: Počet obetí výbuchu je sedem, jedna osoba je nezvestná. Polícia v súvislosti s príčinou tragédie zadržala podozrivé osoby. V pôvodnej správe agentúra SITA uviedla deväť obetí, išlo o informáciu, ktorú potvrdili hasičský zbor aj mesto Prešov. Neskôr však bilanciu upravili. Agentúra SITA vydáva správu v opravenom znení.

BRATISLAVA 7. decembra (SITA) – Počet obetí výbuchu plynu v Prešove je sedem, jedna osoba je stále nezvestná. Uviedol to hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek. V súvislosti s výbuchom v bytovom dome boli zadržané podozrivé osoby zodpovedné za terénne práce, ktoré, pravdepodobne, súvisia s touto tragickou udalosťou a sú predmetom ďalšieho vyšetrovania a znaleckého skúmania. Informáciu priniesla Polícia SR prostredníctvom sociálnej siete.

Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. „Zásah prebiehal celú noc, lokalizácia požiaru bola nahlásená veliteľom zásahu pred polnocou 6.12.2019, pred siedmou hodinou ráno ohlásil likvidáciu požiaru. Príčina jeho vzniku je v štádiu vyšetrovania“, uvádza HaZZ v stanovisku. Na pomoc boli vyslaní aj psychológovia.

VÝBUCH: Ľudia sa spájajú a prispievajú na pomoc pre obete prešovskej tragédie

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies