Výrobca nápojov PepsiCo ziskom za tretí kvartál prekonal očakávania, tržby boli v objeme 17,19 mld. USD

Americký producent nápojov PepsiCo v treťom kvartáli dosiahol zisk 2,1 mld. USD. Čistý zisk spoločnosti na akciu bol v sume 1,49 USD. Po úprave o reštrukturalizačné náklady a položky súvisiace s akvizíciami bol zisk výrobcu nápojov 1,56 USD na akciu. Týmto výsledkom spoločnosť prekonala očakávania trhu, keďže analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research v priemere odhadovali, že bude vo výške 1,50 USD na akciu.

Tržby firmy PepsiCo za tretí kvartál boli v objeme 17,19 mld. USD, čím tiež prekonala predpoveď trhu. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Zacks, predpovedali tržby na úrovni 16,96 mld. USD. Za celý rok PepsiCo očakáva zisk 5,50 USD na akciu. Od začiatku tohto roka sa hodnota akcií firmy zvýšila o 21 percent.

Spoločnosť PepsiCo na českom a slovenskom trhu vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje, medzi ktoré patria napríklad Pepsi, Mirinda, 7Up, Mountain Dew, Rockstar, Evervess, Schwip Schwap či výrobky značky TOMA. Súčasťou portfólia je aj značka zemiakových chipsov Lay’s.
(1 EUR = 1,0951 USD)

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies