VÝSTAVA: MARKO BLAŽO – HORROR VACUI

Marko Blažo (1972, Košice) študoval v rokoch 1991 – 1998 v Otvorenom ateliéri prof. Rudolfa Sikoru na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, v roku 1993 na École Nationale des Beaux-Arts v Dijone a o rok neskôr (1994) na Slippery Rock University Pensylvánii. Je držiteľom niekoľkých ocenení. V roku 2001 sa stal víťazom Ceny Oskára Čepana a v roku 2005 získal Grand Prix (Súčasná slovenská grafika 16., Banská Bystrica). Žije a tvorí v Košiciach.

Výstava Horror Vacui košického výtvarníka Marka Blaža, jedného z najvýznamnejších autorov strednej a mladšej generácie, predstavuje výber prác od ranného obdobia v 90. rokoch až po súčasnosť, nachádzajúcich sa v často nevystavovanej zbierke autora. Ide o menšiu retrospektívnu výstavu, mapujúcu inak počtom, výtvarnými druhmi i témami bohatú a rôznorodú tvorbu. Marko Blažo prostredníctvom kresieb, koláží, asambláží, počítačových grafík, malieb, fotografií, objektov a inštalácií, reflektuje a interpretuje zážitky, informácie z médií, príbehy, vizuálne podnety, veci denného charakteru a mnoho iného. Výstupom sú zväčša obrazy kombinujúce známe výtvarné diela, doplnené o vrstvy autorových kresieb, fotografie detailov z prírody dotvorené zhlukom miniatúrnych ilustrácií, alebo rozmerné plochy husto zaplnené štruktúrou opakujúceho sa znaku, starostlivo opisujúceho siluety architektúry interiéru gotickej katedrály.

 

Výstavy tejto galérie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné: študenti a dôchodcovia 2€ / dospelí 3€
Trvanie výstavy: 7. 12. 2017 – 4. 3. 2018
Kurátor výstavy: Michal Štofa

            

VSG Hlavná

Východoslovenská galéria Košice
Hlavná 27

 

 

Súvisiace články

OPLATÍ SA VIDIEŤ: Dni architektúry a dizajnu 2018-program

redakčný výber

Pozývame vás do SND: V opere Tosca sa Floria Tosca dostáva do rúk sadistického šéfa tajnej polície

Michal Šumichrast

Legenda prešovského herectva sa dožíva jubilea: Jozef Stražan oslavuje 75 rokov

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy