Výzva OĽaNO ministerke školstva Martine Lubyovej: Odpojme sa od predraženého internetu
Podpísaniu Edunet_SK internetu už nestojí v ceste právo – prinajmenšom zatiaľ. Bratislavský krajský súd zamietol žalobu jedného zo súťažiacich, ktorý nechal preskúmať rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Sporné bolo vyhodnotenie ponúk v tendri. Tvrdí hnutie OĽaNO vo svojej dnešnej tlačovej správe. 

Ministerstvo školstva už avizovalo, že bude čakať, kým sa rozhodnutie stane právoplatným. Až potom vraj povie, ako ďalej s novým internetom pre školy. „V roku 2018 už skutočne nastal čas, aby sme prehodnotili zmysel a efektívnosť 54-milónového, centrálne dodávaného, predraženého a nekvalitného internetu do slovenských škôl,“ myslí si tieňový minister školstva za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Miroslav Sopko. „Je potrebné našim školám umožniť, aby si výhodnejšie pripojenie našli sami. To napokon už v dnešnej dobe robí 1317 z nich. Namiesto centrálne nanúteného internetu navrhujeme zaviesť paušálny príspevok pre školy, aby si dokázali vo vlastnej réžii zabezpečiť internetové služby. Internet v školách má slúžiť žiakom a študentom a nie uspokojovať potreby určitých firiem v IT sektore,” pokračoval učiteľ a poslanec NR SR M. Sopko.

Ak sa ministerstvo chce angažovať na celoštátnej úrovni, nech radšej zabezpečí kvalitné školenia pre správcov školských sietí. Ďalším krokom by bolo ich zaplatenie z navrhovaného paušálneho príspevku pre školu, pretože aj ich práca je v školstve nedocenená,“ doplnil Miroslav Sopko.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies