Vzniesli obvinenie prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi
Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi K. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Z. a Petrom P.

Petra K. zároveň 26. augusta vypočuli v postavení obvineného. Proti vznesenému obvineniu podal sťažnosť. Stanovisko Krajskej prokuratúry Bratislava poskytol agentúre SITA hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Informáciu o vznesení obvinenia potvrdil aj samotný šéf polície. „Môžem potvrdiť, že som si dnes prevzal obvinenie z rúk prokurátora. S obvinením absolútne nesúhlasím, vypovedal som a podal sťažnosť a námietku zaujatosti voči všetkým prokurátorom Krajskej prokuratúry Bratislava,” povedal Peter K. Dodal, že celú vec vníma ako pokračovanie tlaku na políciu pre vyšetrovanie veľkých prípadov Národnou kriminálnou agentúrou. Jeho stanovisko sprostredkovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Reagoval aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý postup Krajskej prokuratúry v Bratislave akceptuje. Dodáva ale, že už v minulosti uviedol, že Peter K. nezastavil činnosť tímu vyšetrovateľky Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ale len činnosť jednotky, ako jednej z častí tímu. „Vedúca tímu ÚIS mala na vykonávanie zadržiavacích úkonov vyčlenené adekvátne sily a prostriedky Úradu inšpekčnej služby. Ich činnosť nebola rozhodnutím prezidenta žiadnym spôsobom ovplyvnená,” uviedla riaditeľka Tlačového odboru Ministerstva vnútra SR (MV SR) Barbara Túrosová. Dodáva, že minister vnútra je presvedčený, že ak by dočasne poverený riaditeľ ÚIS a policajný prezident nepostupovali tak, ako postupovali, bola by činnosť tímu spochybňovaná.

Quo vadis Cirkev na Slovensku? Kto sa tu oháňa slovami pápeža?
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies