Wales má nový zákon: neplnoletí si nemôžu dať prepichnúť intímne miesta
Od 1. februára platí vo Walese nový zákon, podľa ktorého si ľudia mladší ako osemnásť rokov nemôžu nechať prepichnúť jazyk, genitálie alebo bradavky, aby si ich následne ozdobili šperkom. Uší, nosa, pupka a obočie sa žiadne zákonné obmedzenie netýka. Informuje BBC.

Wales je prvou krajinou Spojeného kráľovstva, ktorá pristúpila k plošnému zákazu piercingu intímnych miest ľudí mladších ako 18 rokov, podobné obmedzenia platia len v niektorých obvodoch Škótska a hlavného mesta Londýn, upozornil spravodajský web BBC.

Majitelia salónov, v ktorých sa piercing vykonáva, budú musieť na základe nového zákona svojich zákazníkov požiadať, aby preukázali, že sú starší ako osemnásť rokov. Ak by prepichli jazyk, genitálie či bradavky maloletým, mohli by dostať pokutu, ktorej výška nie je nijako obmedzená.

Potrebu zákona waleská vláda zdôvodnila tým, že telá mladých sú stále vo vývine, a riziko zdravotných komplikácií je preto oveľa väčšia ako u dospelých. Maloletí podľa nej majú tiež menej vedomostí a skúseností s hygienickou starostlivosťou o prepichnutá intímne miesta.

Podľa štúdie, ktorá bola vykonaná v Anglicku, kde je možné naďalej vykonávať piercing bez vekového obmedzenia, zdravotníci zaregistrovali komplikácie po piercingu u tretiny všetkých ľudí vo veku 16 až 24 rokov, ktorí túto skrášľovaciu techniku ​​podstúpili. Najčastejšie problémy hlásili tí, ktorí si nechali prepichnúť jazyk.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies