Za slušné Slovensko: K pokračovaniu v misii, ktorú začali Ján a Martina, vyzvali na zhromaždení Cifrovci

sita, facebook - koláž eurorešpekt

Naša krajina mi pripadá ako ľudské telo, ktoré je infikované od kliešťa a dostalo boreliózu, vyhlásil kazateľ Cirkvi bratskej Tibor Máhrik

Aj Žilina sa pridala medzi mestá, v ktorých sa dnes večer uskutočnilo zhromaždenie iniciatívy Za slušné Slovensko. Bolo v prvom rade spomienkou na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, od vraždy ktorých uplynuli dnes presne dva roky. Organizátori po piatich mesiacoch od posledného spomienkového podujatia vymenili Námestie Andreja Hlinku za Mariánske námestie, medzi rečníkmi sa objavili aj známy moderátor Matej „Sajfa“ Cifra s manželkou Veronikou.

Cifrovci vo svojom prejave nabádali prítomných k pokračovaniu „v misii“, ktorú zavraždený novinár so svojou snúbenicou začali. „Poďme budovať novú spoločnosť a poďme ju budovať hlavne pre Jána a Martinu. Chceme spoločnosť, v ktorej sme si všetci rovní a v ktorej si mocní nevybavujú rozsudky a beztrestnosť. Spoločnosť, ktorá sa nebojí priznať si svoje chyby a poučiť sa z nich. A či sa nám to páči alebo nie, aj spoločnosť, ktorá si váži svojich politikov, lebo si ich volíme,“ uviedli.

Ich predrečník Tibor Máhrik, miestny kazateľ Cirkvi bratskej, vyjadril nespokojnosť nad súčasným stavom spoločnosti. „Naša krajina mi pripadá ako ľudské telo, ktoré je infikované od kliešťa a dostalo boreliózu. Postupne je paralyzované a nemôže sa hýbať. Janko Kuciak identifikoval to miesto vpichu, kde kliešť zaniesol infekciu. Prichádza čas, aby sme odstránili príčinu infekcie a aby sme nasadili silné antibiotiká. Tá šanca prichádza budúci týždeň,“ vyhlásil pred takmer 500 prítomnými.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili vo februári 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s podnikateľom Marianom K. V súčasnosti sa koná súdne pojednávanie s Marianom K., Alenou Zs., Miroslavom M. a Tomášom Sz., ktorí sú obžalovaní z objednávky, sprostredkovania a vykonania vraždy. Miroslav M. je pritom vyčlenený na samostatné súdne pojednávanie. Zoltána Andruskóa už Špecializovaný trestný súd odsúdil na 15 rokov odňatia slobody za podiel na úkladnej vražde novinára. Tú si u neho mala objednať Alena Zs. na požiadanie Mariana K.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies