Začal sa nový školský rok, minister školstva ho otvorí v modelovej škole
Dnes sa začal sa nový školský rok, ktorý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) otvorí v modelovej škole na Tomášikovej ulici v Bratislave. Na otvorení sa zúčastní aj premiér Eduard Heger (OĽaNO), predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS) a starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren. Ako informoval odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva, šéf rezortu otvorí školský rok aj v základnej škole na Železničnej ulici v Bratislave. V školskom roku 2021/2022 by mali školy privítať 706 825 žiakov.

Do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) by malo nastúpiť viac ako 65-tisíc školákov a do prvého ročníka stredných škôl viac ako 42-tisíc študentov.

V súvislosti so začiatkom roka má štátna tajomníčka ministerstva školstva pre inklúziu, národnostné školstvo a celoživotné vzdelávanie Svetlana Síthová navštíviť Spojenú školu na Dolinského ulici v Bratislave a štátny tajomník pre šport Ivan Husár otvorí o 11:30 zrekonštruovanú telocvičňu na Evanjelickej spojenej škole na Námestí legionárov v Prešove. Ako informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec, Zuzana Čaputová otvorí školský rok na základnej škole na ulici Dubová v Bratislave.

Študenti by si mali najbližšie oddýchnuť počas jesenných prázdnin, ktorých začiatok je naplánovaný 28. októbra. Vianočné prázdniny sa žiakom začnú 23. decembra a skončia 7. januára 2022. Polročné prázdniny pripadnú na pondelok 4. februára 2022. Následne sú naplánované jarné prázdniny, ktoré si ako prví užijú študenti Košického a Prešovského kraja, následne žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a poslední budú tí z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja. Veľkonočné prázdniny sú tento školský rok naplánované od 14. do 19. apríla 2022. Letné prázdniny sa začnú tradične 1. júla 2022 a potrvajú do 2. septembra s tým, že žiaci nastúpia do škôl 5. septembra 2022.

V školskom roku 2020/2021 sa celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2021 uskutoční 18. mája 2022. Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2021, je naplánované na 6. a 7. apríla. Termíny maturitných skúšok sú rozvrhnuté od 15. do 18. marca 2022.

Koniec rovnoprávnosti občanov alebo si neočkovaný, tak plať!
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies