Začal sa proces v kauze vraždy exprimátora Hurbanova, obžalovaná je aj Alena Zs.

V Banskej Bystrici na pracovisku Špecializovaného trestného súdu SR (ŠTS) dnes začalo hlavné pojednávanie vo veci vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Do budovy súdu pustili vybrané médiá. Medzi tromi obžalovanými, ktorí dnes majú v tejto veci vypovedať, je aj Alena Zs., súdená tiež v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. Ďalšími obžalovanými sú Roman O. a Vladimír M.

Všetci obžalovaní na dnešnom súdnom pojednávaní odmietli uzavrieť dohodu o vine a treste. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, vypovedali iba dvaja z nich – Roman O. a Alena Zs.. Tretí obžalovaný Vladimír M. vypovedať odmietol a uviedol, že sa následne vyjadrí k ich výpovediam. Ďalšie pojednávanie je vytýčené na 22. apríla a šesť termínov je už určených aj v máji.

Podľa obžaloby bol objednávateľom vraždy Roman O., Alena Zs. sprostredkovateľkou a Vladimír M. objednávku prevzal a zadal ju vykonať. V pôvodnom konaní bol v tejto veci právoplatne odsúdený na 25 rokov odňatia slobody Štefan Kaluz, ktorý na obeť strieľal.

Roman O. je momentálne stíhaný väzobne a Vladimír M. je vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Alena Zs. je vo väzbe pre vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Polícia vtedy pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Strelec Kaluz však objednávateľa neprezradil. Alena Zs. v minulosti robila Romanovi O. politickú kampaň na post primátora Hurbanova proti zavraždenému Basternákovi. Vladimír M. je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies