Začínajú padať mená nového ministra vnútra po odchode Kaliňáka. Smer vyhovie zrejme MOST-HÍD
Podľa Plusky vládna strana Smer-SD ani jej predseda Robert Fico sa síce zatiaľ nevyjadrili, či minister vnútra Robert Kaliňák zostane vo svojej funkcii. V kuloároch sa však už hovorí o jeho možnom nástupcovi. Podľa našich informácií sa spomína meno štátnej tajomníčky ministerstva vnútra Denisy Sakovej, ktorú Fico asi pred rokom predstavil ako novú tvár vládnej strany. Ďalším horúcim kandidátom je exminister obrany Martin Glváč.

Ako uvádza PLUS JEDEN DEŇ Saková pôsobila na ministerstve vnútra štyri roky ako vedúca služobného úradu v rokoch 2012-2016. Počas prvej Ficovej vlády bola na tomto ministerstve šéfkou sekcie informatiky a bezpečnosti. „Sakovú chce Fico spopularizovať a potom možno ňou nahradí Roberta Kaliňáka. Ak by som išiel vymeniť Kaliňáka, urobil by som to takisto,“ povedal pre SITA ešte v januári 2017 politológ Ján Baránek.

Fico sa má s lídrom Mosta-Híd Bélom Bugárom stretnúť po jeho návrate zo zahraničia v pondelok na budúci týždeň. Ako informoval, s Bugárom sa stretnú bilaterálne aj v rámci Koaličnej rady. “Určite už v pondelok večer alebo utorok ráno budú vedieť predstavitelia Mosta-Híd našu odpoveď,” povedal s tým, že riešenie bude také, aby Most mohol pokračovať vo vláde.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies