Zakarpatský guvernér: Krym nám bol vždy cudzí, ale pre nás to bol daňový raj s prostitútkami
“Krym bol pre Ukrajinu cudzí, bol to daňový raj, taká offshore zóna, kde sa pral všetok lup, ukradnutý tovar sa menil za pôdu. Stavali sa domy, paláce, v lete prichádzali boháči, skrátka kto mal peniaze, a za nimi prostitútky, “uviedol v rozhovore pre Obozrevatel.ua Gennadij Moskal, Zakarpatský gubernátor.

Podľa Moskala všetci ruskí umelci, ktorí majú v súčasnosti zakázaný vstup na Ukrajinu, vystupovali v paláci “Jubilejnyj” v centre Jalty.

“A všetci naši vtedajší predstavitelia prijali pozvanie k ceste na Krym. Nehovorím, že som tiež pozvánku nedostal, pozvánky boli posielané poštou. Na Krym si vždy spomeniem v júli, auguste a 1.septembra, “pokračval Moskal.

“Najvyššia rada upozorňovala na nelegálne nákupy pôdy, bytovú výstavbu, ale kontroly nič také nenašli. Keď som tam pracoval, tak na Kryme prebehlo asi desať kontrol, nariadených generálnym prokurátorom, ale bez výsledkov. Potom prišli Rusi a počas mesiaca všetko znárodnili. Všetky domy , paláce, ktoré nemali riadne doklady boli kúpené za úplatky, “zhrnul Moskal.

Na Krymskom polostrove žije približne 2 300 000 obyvateľov, z nich je okolo 58% ruskej národnosti, 24% ukrajinskej a 13% krymskotatarské, prevažne používaným jazykom je ruština.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies