ZEMAN na zjazde ČSSD: Zahájte rokovania s hnutím ANO
PODPORIŤ

Prezident Miloš Zeman nabádal sociálnych demokratov, aby neboli v opozícii, ale vyjednávali s hnutím ANO Andreja Babiša o vláde. Radil však, aby ČSSD nechcela vládne kreslá, len námestníkov.

 

“Nepchajte sa do vlády, nechcite ministerská kreslá. Chcite námestníkov ministrov, chcite odborníkov, chcite niekoho, kto môže pre sociálnu demokraciu niečo urobiť,” povedal vo prezident Zeman, ktorý v minulosti doviedol ako predseda ČSSD stranu do Strakovej akadémie, informuje denik.cz

Následne dnes Zeman straníkom odporučil, aby začali rokovania s hnutím ANO, ktoré má podľa jeho slov o spoluprácu so sociálnou demokraciou záujem.

Zeman vo svojich slovách tiež poďakoval všetkým tým, ktorí ho podporili v prezidentskej voľbe. Do troch sociálnodemokratických hejtmanov, ktorí vyjadrili podporu Jiřímu Drahošovi, si potom rýpol. Išlo o Martina Netolického, Jozefa Bernarda a Jiřího Štefana.

“Títo traja hejtmani spoločne s Jiřím Čunkom a trestne stíhaným Martinom Putom urobili peknú a sviežu vec. Hrali sa na lúke a skladali písmenká, z ktorých im vyšlo meno Drahoš. V pomerne nudnej kampani pred prezidentskou voľbou to bol aspoň nejaký krok ľudovej umeleckej tvorivosti. Keď už ale vyjadrím podporu nejakému kandidátovi, mal by som byť natoľko dôsledný, že budem zdieľať jeho názory, “povedal jasne Zeman.

Za dôvod poklesu preferencií ČSSD považuje hlava štátu to, že strana nemala v čele osobnosť. Nepriamo zmienil Bohuslava Sobotku ako bývalého premiéra a predsedu strany.

Záverom potom Zeman zaželal sociálnej demokracii, nech si ako šéfa vyberie práve osobnosť a nájde opäť svoje miesto na slnku, píše denik.cz

Prezident Miloš Zeman vyzval ČSSD, aby sa vzdala predsedovi hnutia ANO Andrejovi Babišovi. Na twitteri to v reakcii na Zemanov prejav na sociálnodemokratický zjazde uviedol predseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Podľa neho sa potvrdilo, že Babiš zostavuje Zemanová vládu. Podpredseda ĽS-HZDS Daniel Herman označil Zemanov prejav za arogantný.

 

 

Zeman nabádal ČSSD, aby konala s ÁNO o podpore vlády, nemala by však do kabinetu vysielať ministrov, ale usilovať o pozície námestníkov.

Herman na twitteri napísal, že Zeman bol vo svojom prejave arogantný, urážal a rozdeľoval spoločnosť. Kritizoval tiež výrok prezidenta o podrazákoch, ktorý Zeman predniesol v súvislosti s niektorými politikmi ČSSD. ” Človek, ktorý ma osobne na jeseň 2016 tvrdo podrazil v kauze Brady – dalajláma, vyzýva iných, aby neboli podrazákmi!” pripomenul Herman svoj spor so Zemanom o štátne vyznamenanie pre Jiřího Bradyho, ktorý prežil holokaust.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies