Žitňanská, Kaliňák a Danko odsúdili Kuciakovu smrť. Nemôžeme byť krajinou, kde vraždia novinárov
Slovensko nemôže byť krajinou, kde vraždia novinárov. Vyhlásila to ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská v reakcii na vraždu investigatívneho novinára. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) je nešťastný a zdrvený z toho, že bol zavraždený novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica. Napísal to na sociálnej sieti s tým, že ruší celý svoj plánovaný program a vracia sa do Bratislavy. Informuje aktualne.sk.

“Ministerstvo vnútra SR a bezpečnostné zložky krajiny urobia všetko pre to, aby boli páchatelia tohto otrasného činu čo najskôr odhalení,” dodal minister Kaliňák.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) tiež odsudzuje vraždu novinára a jeho priateľky.  “Je nepredstaviteľné, že v dnešnej dobe sme svedkami takýchto skutkov. Verím, že polícia bude neodkladne konať a nedá šancu páchateľovi,” povedal. Zdôraznil, že takéto praktiky sú v našej spoločnosti neprípustné.

“Nemôžeme byť krajinou, kde vraždia novinárov. Každú vraždu považujem za obrovskú tragédiu, ľudskú aj spoločenskú. O okolnostiach vraždy nič neviem. Sama čakám na prvé slová, ktoré k tomu povie policajný prezident, aby sme sa vôbec dozvedeli viac,” uviedla Žitňanská.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies