Zmenky TV Markíza: Kočnerove firmy preverí Finančné riaditeľstvo
Topky priniesli novú informáciu o kauze zmeniek vo výške takmer 70 miliónov eur v prospech firiem spojených s Mariánom Kočnerom. TV Markíza, ktorá by mala zmenky splatiť, sa obrátila na Finančné riaditeľstvo SR so žiadosťou o preverenie, či si spoločnosti spojené s Mariánom Kočnerom riadne splnili daňové povinnosti. Informuje portál GLOB.SK.

Podľa zástupcov totiž existuje dôvodné podozrenie na viacnásobné porušenie zákona o účtovníctve, zákona o dani z príjmov a daňového poriadku. Nazdávajú sa, že spoločnosť Správa a inkaso zmeniek, s.r.o., ktorá sa na súde domáha vyplatenia, ako aj ich predchádzajúci vlastníci, spoločnosti Inkasný servis, a.s., a Midas Investments Ltd., neviedli zmenky riadne v účtovníctve a výnosy zo zmeniek neboli riadne zdanené. “Spomínané spoločnosti mali zohľadniť vlastníctvo, prevod či nadobudnutie zmeniek v daňových priznaniach. Keďže tieto spoločnosti takto nepostupovali, samozrejme ani nezaplatili daň v zákonnej výške. Nezaplatená daň môže byť vo výške niekoľko miliónov eur,” uviedol mediálny zástupca TV v prípade Peter Papanek.

Marián Kočner pre glob.sk reagoval: „Daň sa platí zo zisku. Z čoho mali spomínané spoločnosti zaplatiť dane, keď nemali zo zmeniek zisk, keď neinkasovali?“

Markíza spochybňuje aj samotnú pravosť zmeniek, a to na základe posudku písmoznalkyne a podala v tejto súvislosti trestné oznámenie na Kočnera a Ruska za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Prípadom sa zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). Koncom apríla tohto roka Okresný súd Bratislava v jednom z prípadov rozhodol, že bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko a v druhom rade aj samotná televízna spoločnosť sú povinní preplatiť zmenku v hodnote 8,3 milióna eur spoločnosti Správa a inkaso zmeniek Mariana Kočnera. Toto rozhodnutie ešte nie je právoplatné, televízia oznámila, že sa voči nemu odvolá.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies