Známy sitcom Roseanne končí, hlavná hrdinka šírila rasistické urážky na Twitteri
Populárny americký sitcom Roseanne vysielaný televíznou stanicou ABC, skončí kvôli rasistickej poznámke jeho hlavnej predstaviteľky. Komička Roseanne Barrová sa na Twitteri urážlivo vyjadrila o bývalej černošskej poradkyni exprezidenta Baracka Obamu, ktorú prirovnala k opici. Vedenie stanice v utorok tweet odsúdilo a ukončilo s Barrovou spoluprácu.

Barrová v pondelok na Twitteri označila poradkyňu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu Valeriu Jarrettovú za spoločného potomka Moslimského bratstva a Planéty opíc.

Televízia poznámku označila za “odpudivú, zavrhnutiahodnú a nezlučiteľnú s našimi hodnotami” a oznámila, že so sitcomom končí. Barrovej nepomohlo ani to, že sa ospravedlnila, tweet zmazala a vyhlásila, že išlo o zlý vtip a že opúšťa Twitter.

 

https://twitter.com/therealroseanne/status/1001471669641216005

 

https://twitter.com/therealroseanne/status/1001470384556752898

Napriek oznámeniu, že opúšta Twitter, o jedenásť hodín neskôr na tejto sociálnej sieti zverejňovala príspevky o pôvode Jarrettovej, vrátane špekulácie, že je Iránka. Barrová uviedla, že si myslela, že Jarrettová pochádza zo Saudskej Arábie.

 

https://twitter.com/therealroseanne/status/1001678566298406912

Potom uviedla, že to písala vyčerpaná o druhej v noci , ale že ju to neospravedlňuje.

Barrová, ktorá otvorene hovorí, že podporuje Donalda Trumpa, sa podľa agentúry AP často negatívne vyjadruje o ľuďoch spojených s americkou ľavicou a má sklon veriť konšpiračným teóriám. Osudný tweet o Jarrettovej “Moslimské bratstvo a Planéta opíc mali dieťa – VJ” napísala po tom, čo sa zapojila do diskusie vyvolanej konšpiračnou teóriou o Obamovom pôvode, ktorú v minulosti verejne šíril aj Donald Trump.

V noci na utorok sa otrela aj o dcéru Billa Clintona Chelsea a o miliardára Georgea Sorosa. Tvrdila, že si vzala jeho synovca, čo Clintonová poprela. V ospravedlnení potom Barrová uviedla, že “Chelsea Clintonová nie je vydatá za Sorosovho synovca, jej muž je syn skorumpovaného senátora. Takže pardon. “

 

Uviedla tiež, že cieľom Sorosa je snaha zvrhnúť ústavný poriadok. Má to urobiť tým, že kúpi štyroch kandidátov na okresných prokurátorov, ktorí budú ignorovať americké právo. V ďalšom tweete o Sorosovi napísala, že “je to nacista, ktorý vydal svojich židovských priateľov, aby boli zavraždení v nemeckom koncentráku a on sa zmocnil ich majetku”. Soros je pritom sám Žid, narodil sa v roku 1930 a na konci vojny mu tak bolo 15 rokov.

ABC zaujala k Barrovej rázny postoj až po tom, čo ju verejne odsúdili niektorí spolupracovníci zo seriálu. Jedna z autoriek scenára Wanda Sykesová uviedla, že už na ďalších dieloch nebude s Barrovou spolupracovať. Predstaviteľka jednej z rolí Sara Gilbertová potom označila tweet za odpudivý.

ABC pritom už skôr vyzývala Barrovú, aby sa držala ďalej od sociálnych sietí a že by sa mala zamerať na sitcom. To sa ale nestalo. Jeden zdroj z ABC potom povedal, že “čoho je veľa, toho je moc”.

Seriál o žene z chudobnej pracujúcej rodiny vysielala ABC v 80. a 90. rokoch a vlani sa k nemu rozhodla vrátiť, čo jej prinieslo nečakane vysoký divácky úspech. Postava Barrovej v novej rade vyhlásila, že volila Trumpa, čo podľa prezidenta, ktorý si rád prisvojuje rozmanité zásluhy, prispelo k vysokej sledovanosti sitcomu. Prezidenta verejne podporila sama komička.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies