Zomrela Britka otrávená novičokom. Polícia teraz prípad vyšetruje ako vraždu
 Britka, ktorá bola spolu so svojím partnerom vystavená nervovo paralytickej látke typu novičok v juhozápadnom Anglicku, v nedeľu zomrela. Oznámila to metropolitná polícia. Prípad sa teraz vyšetruje ako vražda. Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, ako sa zasiahnutý pár dostal do styku s látkou, ktorá bola použitá pri útoku na ruského agenta Sergeja Skripala a jeho dcéru pred štyrmi mesiacmi, píše agentúra Reuters.
Štyridsaťštyriročná Dawn Sturgessová zomrela v nemocnici v nedeľu večer, o rok starší Charlie Rowley, ktorý s látkou tiež prišiel do styku, zostáva v kritickom stave.
Britská premiérka Theresa Mayová povedala, že je “zhrozená a šokovaná” úmrtím, ktoré nasleduje po otrave Sergeja Skripala a jeho dcéry Julie. Vyšetrovanie prípadu vedie protiteroristická polícia a zúčastňujú sa ho 100 policajtov.
Teraz sa snažia zistiť, ako sa mohla dvojica dostať do styku s nervovo paralytickou látkou. Testy potvrdili, že sa jej obaja dotkli rukami.
“Je to šokujúce a tragická správa. Dawn po sebe zanechala rodinu, vrátane troch detí, a naše myšlienky a modlitby sú v tejto mimoriadne ťažkej dobe s nimi,” povedal šéf britskej protiteroristickej polície Neil Basu.
Vyšetrovatelia predpokladajú, že muž a žena prišli minulý týždeň v Amesbury do kontaktu s nervovou látkou nešťastnou náhodou. Britské médiá v piatok uviedla, že ide o užívateľov drog.
Dvojica z Amesbury údajne mohla nájsť fľaštičku alebo injekčnú striekačku so zvyškami jedu, ktorý bol použitý v Salisbury pred štyrmi mesiacmi pri útoku na  Skripala a jeho dcéru. Obaja len tesne unikli smrti a teraz prebývajú na utajovanom mieste. Aj oni boli v starostlivosti lekárov v Salisburskej okresnej nemocnici.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies