ŽSR pre cestujúcich zabezpečia čistenie a dezinfekciu v priestoroch železničných staníc

sita

Železnice Slovenskej republiky zároveň zabezpečia zvýšenú informovanosť cestujúcej verejnosti o spôsoboch prevencie ochorenia Covid-19

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pre cestujúcich zabezpečia čistenie a dezinfekciu v priestoroch železničných staníc dezinfekčným prostriedkom s vyšším stupňom ochranných látok. Týka sa to predovšetkým povrchov, ktorých sa ľudia dotýkajú. Ako agentúru SITA informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč, železnice tak postupne zavádzajú opatrenia vo vzťahu k zamestnancom a cestujúcim s cieľom zamedziť ďalšiemu šíreniu ochorenia Covid-19 prostredníctvom železničnej dopravy.

Železnice Slovenskej republiky zároveň zabezpečia zvýšenú informovanosť cestujúcej verejnosti o spôsoboch prevencie ochorenia Covid-19 formou umiestnenia informačných letákov a hlásenia staničným rozhlasom v priestoroch železničných staníc. Takisto pripravujú opatrenia na vytvorenie priestoru pre prípady krízových situácii, kedy bude nutné izolovať potenciálneho pacienta s Covid-19. „Tam, kde to bude možné, pristúpia k otvoreniu internačných miestnosti a tam, kde to možné nebude, bude vytvorený priestor v čakárňach a halách, ktorý bude oddelený od zbytku spoločných priestorov železničnej stanice. ŽSR zároveň vytvoria priestor na odstávku vlakov, resp. ich vozňov v prípade, že ich bude nutné odstaviť,” priblížil Lukáč.

Zamestnancov prichádzajúcich do možného bližšieho kontaktu s cestujúcou verejnosťou na nástupištiach, t.j. výpravcov pri výprave vlaku, ako aj dotknutých výhybkárov, vybavia pre výkon svojej činnosti či už ochranným rúškom, ochrannými rukavicami a dezinfekčnými prostriedkami na ruky.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies