Župani sa chcú s vládou stretávať najmenej dvakrát ročne

Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 a trnavský župan Jozef Viskupič očakáva od novej vlády, že bude so samosprávami komunikovať inak ako len cez nesystémové výjazdové rokovania v regiónoch. Uviedol to pre agentúru SITA.

„Zásadné zadanie bude, aby sa samosprávy na úrovni SK8 stretávali s vládou aspoň dvakrát do roka, čo sa v prípade vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) nedarilo. Je to trochu odpozerané z Českej republiky, kde sa ‚hejtmani‘ stretávajú s vládou každé tri mesiace,“ povedal Viskupič.

Nová vláda by podľa neho mala rešpektovať Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), Úniu miest Slovenska (ÚMS) aj SK8 ako partnerov, ktorí dostali od ľudí priame mandáty vo svojich obciach, mestách a krajoch. „O témach, ktoré nás trápia v obciach, mestách a krajoch vieme najviac a musíme ich riešiť na dennej báze. Slušná vláda si musí nájsť čas na to, aby sa so zástupcami samospráv aspoň raz za pol roka stretla,“ dodal župan Viskupič. Ako jeden z príkladov toho, v čom by mali samosprávy a vláda nájsť spoločnú reč, uviedol zriadenie cestného fondu, v ktorom by sa sústreďovali peniaze na cesty I., II. aj III. triedy.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies