Ústavný súd SR zverejnil mená piatich sudcov, u ktorých rozhodol dať súhlas na vzatie do väzby

facebook

NAKA v stredu v skorých ranných hodinách zadržala sudcov, ktorí sa spájajú s komunikáciou Mariana K. cez aplikáciu Threema

Ústavný súd Slovenskej republiky (ÚS SR) zverejnil mená piatich sudcov, u ktorých rozhodol dať súhlas na vzatie do väzby. Ide o sudkyňu Krajského súdu v Bratislave s dočasne pozastaveným výkonom funkcie Moniku J., sudkyňu Okresného súdu Bratislava V Zuzanu M., sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Denisu C. a sudcov Krajského súdu v Bratislave Eugena P. a Richarda M. Informovala o tom hovorkyňa predsedu ÚS SR Martina Ferencová.

O vzatí do väzby pre týchto piatich sudcov bude v krátkej dobe rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. „Ústavný súd nerozhodoval o vzatí, či nevzatí sudcov do väzby, ale len o súhlase na vzatie do väzby, o ktorej bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd, respektíve sudca pre prípravné konanie tohto súdu,“ uviedol Fiačan.

Súhlas so vzatím do väzby ústavný súd nedal pri ôsmich z 13 sudcov. Katarína B., Dávid L., Ľuboš S., Andrea H., Angela B., Gabriela B., Dušan S. a Jarmila U. sú tak aj naďalej trestne stíhaní na slobode.

NAKA v stredu v skorých ranných hodinách zadržala sudcov, ktorí sa spájajú s komunikáciou Mariana K. cez aplikáciu Threema. Následne bola podaná žiadosť generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby na Ústavný súd SR. Predseda ústavného súdu Ivan Fiačan zvolal neverejné zasadnutie pléna so začiatkom o 9:00, kde bolo 13 sudcom umožnené vyjadriť sa. Medzi zadržanými je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J., sudkyne Denisa C., Zuzana M. či Miriam R.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies