Nezvestná Silvia po 19 rokoch sa ozvala mame

NAJDLHŠIA DETSKÁ NEZVESTNOSŤ OBJASNENÁ: SILVIA Z. ROKY ŽILA V ŠPANIELSKU
Policajný zbor tento rok v máji pri príležitosti Medzinárodného dňa nezvestných detí zverejnil sériu statusov v súvislosti s danou témou na svojej facebookovej stránke. Medzi statusmi boli zverejnené profily dvoch najdlhšie nezvestných osôb, ktoré v čase zmiznutia neboli plnoleté.
Vôbec takýmto najstarším prípadom bola nezvestnosť Silvie Z., ktorá sa stratila v roku 2001 ako 16-ročná. Pred 19 rokmi odišla zo svojho domu v okrese Nové Zámky bez dokladov, o dva mesiace neskôr zatelefonovala mame s tým, že je v Španielsku so svojím priateľov a odvtedy sa jej už neozvala. Vykonané previerky doma a v zahraničí v spolupráci so zahraničnými partnermi nepriniesli žiadne výsledky.
PRELOM NASTAL AŽ PO 19 ROKOCH
V deň zverejnenia statusu o nezvestnej sa na linku 158 ozvala jej mama s informáciou, že ju dcéra telefonicky kontaktovala ešte pred mesiacom. V rovnaký čas polícia dostala na svojej facebookovej stránke správu od iného občana s ďalšími informáciami o jej možnej lokalizácii.
Dnes už 35-ročná Silvia Z. poslala svojej mame dve fotografie, na ktorých mala byť. Aj napriek tomu, že mama bola presvedčená, že ide o jej dcéru, Policajný zbor na získanom telefónnom čísle priamo nezvestnú informoval o ďalšom nevyhnutnom postupe s cieľom uzavretia pátrania po jej osobe. Z neznámych príčin osoba odmietla ísť na najbližší policajný útvar, aby bola jej identita overená.
Pátranie po Silvii Z. bolo napokon formálne odvolané v júli 2020 potom, čo španielska polícia nezvestnú lokalizovala na adrese dodanej Policajným zborom. Na policajnom oddelení jej bol odobratý biologický materiál za účelom porovnania so vzorkami biologického materiálu jej matky. Všetky doterajšie získané informácie nasvedčujú, že naozaj ide o 19 rokov nezvestnú Silviu. Keďže už pred rokmi dosiahla plnoletosť, je len na jej rozhodnutí, kde chce žiť a či sa niekedy vráti na Slovensko.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies