Pribudlo 54 prípadov nákazy koronavírusom

V piatok 14. augusta pribudlo 54 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Počet ľudí nakazených koronavírusom tak na Slovensku stúpol na 2 855.

Uplynulý deň urobili laboratóriá 3 235 testov, spolu doposiaľ otestovali takmer 293-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa ďalších 25 pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 969.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov je aktuálne 50. U 36 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení štyria pacienti. 7-dňový kĺzavý medián má hodnotu 49.

Po piatkovom testovaní pribudlo 12 nových prípadov v okrese Bratislava, deväť v okrese Trenčín, po štyri nové prípady evidujú v okresoch Prešov a Dunajská Streda. Tri nové prípady hlásia okresy Bánovce nad Bebravou a Senec, okresy Vranov nad Topľou, Žilina, Revúca a Trnava registrujú po dva nové prípady. Po jednom novonakazenom pribudlo v okresoch Bytča, Nové Mesto nad Váhom, Žiar nad Hronom, Košice, Ilava, Pezinok, Zvolen, Čadca, Detva, Nitra a Prievidza.

Zázračný právnik Igora Matoviča

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies