Aj odpad zo skríningu môže skončiť na pleciach samospráv!

Celoslovenská špajchľovačka, ktorou vláda víta Nový rok sa nezaobíde bez tisícok ton biologického odpadu, ktorý je nutné náležite a podľa platných predpisov zlikvidovať! Aký má vláda plán a kde tento odpad skončí?

Minister obrany Jaroslav Naď ešte pred rokovaním vlády nevedel, kde biologický odpad skončí a či ho vôbec bude vláda riešiť. Samozrejme, najjednoduchšie by bolo nechať ho v obciach a mestách, ktoré si s ním nejako poradia, resp. dostanú tisícové pokuty a vynaliezavé samosprávy nejako nebezpečný odpad zlikvidujú!

„Niektoré obce, a niektoré mestá od nás požadujú, aby sme my boli zodpovední za ten odpad, ktorý vzniká, vlastne, nebezpečný biologický odpad, alebo akokoľvek ho nazvete. To musíme riešiť, lebo v podstate vyriešili by sme len to, že by sme ho z obce zobrali my a zase by sme to museli riešiť my. Dohodneme sa na tom, ale tých požiadaviek prichádza naozaj veľa,“ povedal arogantne pred rokovaním vlády Naď.

Áno, pán Naď skríning je nezmysel Vašej vlády, ktorým si dokazujete moc, ktorú momentálne máte! Hoci ste tento nezmysel hodili na plecia samosprávy s tým, že ide o dobrovoľnú účasť, nejeden starosta a primátor ide v ústrety svojim občanom, aby mohli pohodlnejšie splniť podmienky na vstup do „otrokárskej dielne“, často za minimálnu mzdu, resp. aby mohli voľne chodiť aspoň do prírody, keď už iné možnosti na využitie voľné času na Slovensku Vaša vláda obmedzila na nulu!

Biologický odpad zo skríningu je, teda Vašim odpadom, ktorého sa momentálne podľa vyjadrenia pred zasadnutím vlády chcete zbaviť a hodiť na plecia samosprávy, ktorá vďaka Vášmu „efektívnemu“ hospodáreniu musí riešiť výpadky na podielových daniach, či dokonca najnovšie riešiť odpadové hospodárstvo, lebo Váš minister životného prostredia a stranícky kolega Ján Budaj vyslovil, že už v tomto roku sa začnú zatvárať, niektoré skládky a bolo by efektívne, aby obyvateľstvo začalo recyklovať na 60%!

Samozrejme, zatvorenie skládok budú musieť opäť riešiť samosprávy, ktoré buď naučia obyvateľov efektívne nakladať s odpadom, alebo im zvýšia poplatky za odpad! Práve v čase keď sú samosprávy zavalené novoročnou agendou a plánovaním hospodárenia oznámi jeho arogancia Naď novú povinnosť, ktorou je zlikvidovanie biologického odpadu po plošnom nezmysle, ktorý prijala jeho vláda! Ešte stále niekto hľadá dôvod prečo získal minister obrany modrú knižku?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies