Fakty a skutočnosti v prípade Judity a Tomáša, ktoré doteraz nikto nepovedal – 1. časť

Podľa polície je prípad jasný

Keď vo štvrtok 16.5.2019 privolané záchranné zložky dorazili na šieste poschodie bytového domu v Žiline, našli v chodbičke bytu ležiaceho chlapca s množstvom bodných rán a dievča s hlbokými reznými ranami na obidvoch rukách, ktoré privolalo pomoc.

Kým sa privolaní záchranári snažili oživiť chlapca a upokojiť a ošetriť dievča, policajt z hliadky, ktorá dorazila na miesto ako prvá, sa prešiel po byte. Na zemi aj na stenách chodbičky a predsiene boli krvavé stopy svedčiace o zápase. Bolo jasné, že v byte došlo k zločinu a preto policajt vyšiel z bytu a zišiel dolu schodmi ku kolegyni, ktorá hliadkovala na medziposchodí. Povedal jej, že tentokrát nejde o planý poplach a požiadal ju, aby kontaktovala operačné stredisko.

Traja záchranári, ktorí ošetrovali dievča, pracovali na chodbe pred bytom pri výťahu. Dievča posadili na zem ku dverám neobývaného susedného bytu a keďže bola v stave akútneho šoku, podali jej utišujúce prostriedky. Jeden zo záchranárov vošiel dovnútra bytu spýtať sa kolegov, či nepotrebujú pomôcť. Lekár, ktorý chlapca oživoval, povedal, že nie, no aj napriek tomu do chodbičky a predsiene vošiel aj ďalší záchranár, aby sa tam popozeral.

Keď ošetrené dievča odvádzali do sanitky, na miesto dorazili kriminalisti. Vošli do bytu a začali ho prezerať spolu s ošetrujúcim lekárom, ktorý ukončil oživovanie chlapca s konštatovaním, že jeho zranenia sú nezlučiteľné so životom.

Na miesto činu prišli privolaní technici, ktorí začali priestor zaisťovať. kriminalisti zatiaľ prechádzali byt po byte a pýtali sa obyvateľov, či niečo videli alebo počuli. Po odchode záchranárov pokračovali v zaisťovaní stôp.

Do detskej izby ich doviedli stopy bosých nôh na dlážke. Do záznamu o obhliadke miesta činu vyšetrovateľ uviedol, že v spodnej zásuvke komody v detskej izbe sa pod čierno-bielym šálom našiel kuchynský nôž so stopami krvi.

Keď dopoludnia nasledujúceho dňa vyšetrovateľ odovzdal rodine kľúče od bytu, prípad mu bol jasný. Všetko zapadalo do šablóny, s ktorou pri takýchto zločinoch polícia pracuje: buď sú v tom drogy, resp. alkohol alebo žiarlivosť alebo psychický problém. A tak to bolo aj v prípade dvoch žilinských tínedžerov. Určite tvorili pár a niečo sa medzi nimi „zomlelo“. Nikto by sa nečudoval, keby boli decká na drogách – v takomto veku je to bežné, radi skúšajú a často to preženú. Všetko do seba na prvý pohľad zapadalo.

Polícia neváhala upokojiť vydesenú verejnosť, že má všetko pod kontrolou. Dievča tri dni po operácii obvinili z obzvlášť závažného zločinu a previezli ju z nemocnice do cely policajného zadržania. Podľa polície to bolo jednoznačné – skutok spáchalo dievča.

Prípad, ktorý mal byť jasný, má však veľa prečo a ale …

Fakty a skutočnosti v prípade Judity a Tomáša, ktoré doteraz nikto nepovedal – 2. časť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies