Dnes Matovičova vláda schválila, že budú môcť núdzový stav predlžovať stále dokola

Najhoršie nočné mory sa napĺňajú. Deje sa presne to, pred čím som varoval. Budú núdzový stav predlžovať donekonečna – práve si to odklepli.

Fašistický diktátor Pinochet v Čile to takto robil takmer 17 rokov a oni idú v jeho šľapajach. Doteraz bolo v ústave stanovené, že núdzový stav môže trvať maximálne 90 dní. Tomu je koniec.

Dnes si Matovičova vláda schválila, že budú môcť núdzový stav predlžovať stále dokola a jediná „poistka“ bude, že to vláde zakaždým odsúhlasí parlament, kde majú pohodlnú ústavnú väčšinu a 95 pročkov, ktorí za všetko poslušne stláčajú gombíky.

Čiže poistka žiadna neexistuje – vládna koalícia si povie, že predĺži núdzový stav a tá istá vládna koalícia si to potom v parlamente potvrdí. Perfektné!

Mohli dať možnosť posúdiť to prezidentke, ale zľakli sa, pretože vidia, že tá už stráca trpezlivosť a dnes spravila z Matoviča nesvojprávneho babráka, ktorý sa má prestať pchať do pandemických opatrení a odovzdať agendu niekomu inému. Šach-mat.

Čaputová potvrdila, že vláda nemá žiadny plán a panuje tu chaos. Doslova. Matovič to schytal ako malý uslintaný chlapec. Niet väčšieho lúzra na Slovensku ako Matovič – nakladajú mu ľudia, nakladá mu opozícia, nakladajú mu koaliční partneri a nakladá mu aj prezidentka.

Výsledok sa dostavil okamžite. Matovičovci vedia, že parlament majú totálne pod kontrolou, zatiaľ čo prezidentka z času na čas slabúčko zahryzká. A tak sa rozhodli, že ju pri predlžovaní núdzového stavu obídu. Tomu sa povie – zbabelosť.

Predlžovanie núdzového stavu znamená, že bude donekonečna platiť zákaz zhromažďovania, navyše si posilnili právomoci a štát vás môže zavrieť doma, narúšať vaše súkromie, obmedzovať vaše ľudské práva a zakázať vám vychádzať. Matovič si s vami môže robiť, čo sa mu zachce.

Presne takto to začínalo pri všetkých diktatúrach v dejinách – ak sa raz bude v učebniciach dejepisu písať nejaký konkrétny dátum, kedy začala Matovičova totalita, tak je to dnešný deň.

A ako obvykle – robia to cez skrátené konanie. Oni už nevládnu cez pripomienkové konania, oni vládnu akoby dekrétmi. Nikoho sa nepýtajú, s nikým nič nekonzultujú. Zvestujú Matovičovu „pravdu“ a nanucujú ju celej spoločnosti.

A ak by si sa chcel náhodou brániť, tak ťa zavrú, lebo je zákaz zhromažďovania – a tak to bude navždy, pretože dnes si sami priklepli toto právo. Ešte raz: toto je Pinochet 2.0. Ako cez kopirák. Otázka je, kedy začnú zatvárať opozičných politikov ako to robili v Čile. Ide z toho hrôza.

Varoval som pred tým a žiaľ, moje slová sa naplnili: Slovensko sa regulárne mení na fašistický štát.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies