Z výsluchu Milana Lučanského po zadržaní: Tak začnem vami, pán Lipšic, čo na vás všetko viem

Nepohodlným svedkom nezákonností súčasnej koalície bol ex – prezident Milan Lučanský síce dlhodobo, ale panický strach z prevalenia okolností, nezákonností vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka tímom vedeným Juhásom bol pre mnohých politikov a uchádzačov o funkcie v brachiálnych zložkách nočnou morou.

Situácia sa vyostrila bezprostredne po rozsudku vo veci vraždy Jána Kuciaka, keď po kritike práce vyšetrovacieho tímu začal Juhás zo zmareného vyšetrovania obviňovať  Milana Lučanského.

Lučasnský po kritike na svojom fb profile zverejnil stanovisko k vyšetrovaniu v ktorom popísal konanie Juhása a nezabudol zdôrazniť, že vyšetrovanie neviedol neskúsený  Juhás.

Kladiem si otázku, či náhodou jeho tútorom nebol skôr jeden z právnych zástupcov poškodených.

„Podotýkam, že vyšetrovací spis mal prejsť ešte výstupnou kontrolou jeho nadriadeným. Pochybujem, že k tomu došlo, nakoľko viem, že sa vyšetrovateľ Juhás nechával počuť, že on je procesne samostatný a jeho môže kontrolovať iba prokurátor. Kladiem si otázku, či náhodou jeho tútorom nebol skôr jeden z právnych zástupcov poškodených. To, že podal návrh na podanie obžaloby si musel dobre rozmyslieť, lebo tým sa obral o možnosť ďalšieho dokazovania. Alebo si myslel, že ešte bude dohadzovať dôkazy počas hlavného pojednávania so slovami “Prepáčte, ešte som na niečo zabudol?”.

V tejto časti stanoviska naznačil Milan Lučanský podstatne viac, ako skutočnosť, že vyšetrovateľ Juhás bol iba Lipšicov mopslík plniaci jeho pokyny, ale okolnosť, že by mali byť vo vyjadreniach k jeho osobe zdržanlivejší, minimálne z dôvodu, že pozná celú pravdu o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Lučanského výpoveď k vražde, Jána Kuciak a Martiny Kušnírovej,  by jednoznačne zomlela kompletne celú koalíciu …

Milan Lučanský: Nemôžem mlčať po tvrdých a zavádzajúcich slovách vyšetrovateľa Petra Juhása

Výsluch po zadržaní Milana Lučanského

Bezprostredne po zadržaní absolvoval Milan Lučanský výsluch, na ktorom sa zúčastnil aj JUDr. Daniel Lipšic – advokát zadržaného námestníka SIS – Beňu.

Lipšic akosi opäť raz zabudol na postavenie advokáta v trestnom konaní a priebežne sa staval do pozície vyšetrovateľa a prokurátora. Milana Lučanského tlačil, aby udal Róberta Fica, Róberta Kaliňáka a ďalších politikov.

Milan Lučanský sa spýtal: Tak politikov?

Daniel Lipšic: Áno

Milan Lučanský: Tak začnem vami, pán Lipšic, čo na vás všetko viem.

Daniel Lipsic očervenel a došlo k hádke …

Dosť bolo klamstiev!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies