Ako mučili generála Lučanského, a ako mučia ostatných politických väzňov, ktorých dnes držia na samotke? Kto ďalší sa potkne o topánku?

Bývalý režim mal svoje Rudé právo, tento režim má Denník N. Vždy, keď treba podržať Matovičovu vládu, nastúpi Tódová a jej súdruhovia z N-ka s nejakou režimistickou propagandou.

Najnovšie sa redaktori Denníka N angažujú pri zametaní stôp v kauze záhadnej smrti Milana Lučanského. Dokonca zašli tak ďaleko, že uverejnili informácie z údajných úradných spisov, ktoré opisujú Lučanského väznenie.

Mňa by len zaujímalo, ako sa k týmto údajným dokumentom Denník N dostal. A ako to, že nepočujem vreskot ministra Naďa, že ich dá všetkých zavrieť a že vypisuje odmenu na toho, kto mu dá informácie o úniku informácií.

Prečo sa už odrazu Naď nevyhráža? Prečo sa nevyhráža Kolíková? Prečo sú odrazu ticho? Veď keď unikli informácie z ružomberskej nemocnice, Naď od zúrivosti skoro zbúral internet.

V skutočnosti to vyzerá tak, že informácie Denníku N posunula sama vláda. A preto je teraz ticho. O dôveryhodnosti týchto dokumentov existujú vážne pochybnosti, ale vláda týmto krokom zjavne chce manipulovať verejnosťou a zametať stopy.

Ak by na Slovensku fungoval právny štát, Monika Tódová by už dávno sedela vo vyšetrovačke a musela by uviesť svoj zdroj – pretože ide o vyšetrovanie najzávažnejších trestných činov, pri ktorých zomrel nevinný človek a je možné, že došlo k ovládnutiu štátu mafiou, ktorá dnes zametá stopy po svojich zločinoch.

A Denník N vie, kto poslal informácie. Ten istý človek môže byť zapojený do závažnej trestnej činnosti. Ako to, že polícia nekoná? To, čo sa na Slovensku v posledných dňoch deje, pripomína Sicíliu v tých najhorších mafiánskych časoch.

Absolútne zlyháva štát, zodpovední ministri sú ticho alebo sa vyhrážajú ľuďom, Mikulec opojený mocou niekde na silvestrovskej chate dokonca znevažuje rodinu zosnulého. Dejú sa neuveriteľné veci!

Mňa osobne šokovala najviac jedna vec. V Denníku N sa na základe údajných úradných záznamov z prešovskej väznice píše toto: „Menovaný ani na opakovanú výzvu nereagoval, cez bufetové okienko som videl, že nehybne leží na posteli.“ Toto mal byť moment Lučanského smrti. Mali ho nájsť nehybne ležať na posteli.

A teraz si porovnajme doterajšiu oficiálnu verziu – citujem: „Lučanského našli okolo piatej po tom, čo si neprišiel pre jedlo. Našli ho kľačať v cele s predmetom okolo krku priviazaným o rám postele. Obesiť sa mal na teplákovej bunde, ktorú si vypýtal, lebo mu bola zima.“

Človek asi nemusí byť Perry Mason, aby pochopil, že tu niečo nesedí. Keď podľa jednej verzie nájdu obeť ležiacu na posteli a podľa druhej verzie nájdu tú istú obeť kľačať pri posteli, tak tu asi niekto sakramentsky klame. A ľudia sa majú právo pýtať, čo sa preboha stalo? Čo generálovi Lučanskému urobili, keď takto nehanebne klamú?

Neviem si celkom predstaviť, ako sa človek môže obesiť ležiac na posteli, ani ako sa môže obesiť kľačiac pri posteli. Odporuje to učebným osnovám fyziky tretieho ročníku na základnej škole. Ale samozrejme – v Denníku N v tom majú jasno. Fyzika-nefyzika, Lučanský sa obesil ležmo.

To viete, len tak si ležíte na posteli, práve ste sa vrátili z Chorvátska, aby ste sa sám prihlásili na polícii, cvičíte, udržujete sa v kondícii, podľa psychológa nemáte samovražedné sklony a chcete sa obhajovať proti falošným obvineniam…

Ale jedného dňa len tak z kratochvíle zoberiete teplákovú bundu a ako si tak ležíte, tak sa obesíte. Ani sa k tomu postaviť nepotrebujete, až taký ste superman. Toto nám chcú vážne nahovoriť?

Len pripomínam včerajší šokujúci status manželky Milana Lučanského, ktorá generála videla, keď umieral v nemocnici. Ako tvrdí, krk jej manžela bol po smrti čistý.

Čiže Milan Lučanský sa podľa vlády nielenže uškrtil sám ležmo na posteli, prípadne kľačiac pri posteli (podľa toho, ktorej lži uveríte), ale navyše to urobil tak zázračne, že na krku nezanechal ani stopy.

Oni sa ľuďom vysmievajú. Matovičova vláda aj jej režimistický plátok Denník N. Sú ochotní poprieť svoje staré verzie, sú ochotní poprieť ešte aj zákony fyziky, sú ochotní si vymyslieť čokoľvek, aby zamietli stopy.

Každým dňom pribúdajú nové podozrenia. Je to pre vládu horšie a horšie. Zamotávajú sa do vlastných lží. A ľudia už toho majú plné zuby. Nechcú krvilačné „slušné Slovensko“. Chcú čestné Slovensko – chcú vyhnať zlodejov, luhárov a vrahov.

V piatok bude Lučanského pohreb v Štrbe a na sieťach sa šíria výzvy na národnú púť. Za hrdinu, ktorý sa stal prvou politickou obeťou Matovičových čistiek – prvých politických čistiek od 50.rokov.

Za generála Lučanského, ktorého smrť sa jedného dňa skutočne vyšetrí – tak ako sa kedysi vyšetrila smrť Clementisa, či Horákovej. A zodpovední budú pykať.

Dovtedy sa musíme pýtať: ak takto mučili generála Lučanského, ako mučia ostatných politických väzňov, ktorých dnes držia na samotke? Kto ďalší sa potkne o topánku?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies