Pripravuje polícia kriminalizovanie lekára Petra Liptáka ?

Polícia tvrdí že Peter Lipták šíri na internete bludy, mládenci si evidentne nevšimli, že Peter Lipták, väčšinu názorov prekladá zo zdravotníckej medicínskej tlače a zdroje uvádza. Zaujímavé je však ich upozornenie, že Peter Lipták vypísal obžalovanému Pavlovi Ruskovi práceneschopenku. 

Tzv. PN vypisuje na základe odborného vyšetrenia obvodný lekár. Takže MUDr. Lipták na základe vyšetrení Pavla Ruska vo Fakultnej nemocnici Ružinov, vypísal PN Pavlovi Ruskovi. Obvodní lekári na základe vyšetrenia štandardne vypisujú práceneschopnosť. Na neštandardnom texte zaráža však arogancia, ktorou sa nejaký chmuľo snaží spochybniť  odbornosť dlhoročného praktického lekára.

Polícia: Lekár Lipták šíri o koronavíruse bludy a klamstvá

Lekár Peter Lipták píše podľa polície na sociálnej sieti v súvislosti s pandémiou koronavírusu zmes bludov a klamstiev. Ako ďalej policajti konštatujú na webe „Hoaxy a podvody – Polícia SR”, jeho status na túto tému sa dá označiť ako „čo veta, to dezinformácia”.

https://www.facebook.com/hoaxPZ/

Lipták mimo iného píše, že spomedzi pozitívnych PCR testov je 90 percent a viac v skutočnosti negatívnych na živý vírus. „Dokonca obrovská štúdia vo Wuhane, kolíske covidu, v máji a júni 2020 preukázala, že z 300 pozitívne testovaných bolo všetkých 300 v skutočnosti negatívnych, teda v 100 percentách bolo preukázané, že nemajú v sebe živý vírus a nie sú vôbec infekční. Takže Číňania zistili 100 percentnú chybovosť, falošnosť PCR testov,” napísal Lipták.

Polícia na tvrdenia Liptáka reaguje stanoviskom lekára Mariána Jánoša, podľa ktorého PCR testy nezisťujú infekčnosť, ale prítomnosť RNA. Test môže podľa neho zachytiť aj prípady, ktoré ochorenie prekonali, hoci subjektívne nemuseli pociťovať žiadne príznaky. „Nedá sa jednoznačne určiť, koľko z pozitívne testovaných je v čase testu aj infekčných. Vieme, že najinfekčnejší sú pacienti v prvých piatich dňoch od nástupu príznakov. U bezpríznakových prípadov vieme určite, že dôkazu vírus prenášať tiež, ich presný príspevok k šíreniu epidémie je však stále predmetom odbornej debaty,” povedal Jánoš.

V prípade stúdie z Wuhanu islo podľa Jánoša o vzorku populácie po dlhom a prísnom lockdowne. „Zachytili už len posledné pozostatky vírusu v obrovskej populácii. So situáciou na Slovensku je to absolútne neporovnateľné,” uviedol Jánoš. Dodal, že hoci v skupine spomínaných 300 prípadov sa nepreukázal aj živý vírus, väčšina z pozitívne testovaných mala ešte voči SARS-CoV-2 protilátky, čiže infekciu v minulosti jednoznačne prekonali.

Lekár Peter Lipták na zhromaždení v sobotu 12. decembra v Bratislave vyzýval účastníkov, aby nedodržiavali opatrenia proti šíreniu choroby COVID-19. Takisto rezonoval v médiách, keď stíhanému ex -riaditeľovi TV Markíza Pavlovi Ruskovi opakovane vystavil potvrdenie o práceneschopnosti, pričom ten sa následne nedostavil na pojednávanie v kauze miliónových zmeniek.

https://www.facebook.com/hoaxPZ/

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies