Dvojica zadržaných mužov počas akcie Judáš má ísť do väzby, rozhodla sudkyňa

Sudkyňa pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvojice Jozef R. a Daniel Č., ktorých zadržali počas akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš. Informovala o tom televízia Markíza na svojom spravodajskom webe Tvnoviny.sk.

Rozhodne aj o Lučanskom

Obvinení sú z prijímania úplatku. Jozef R. je zároveň obvinený aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosti a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu preventívnej väzby u jedného z obvinených. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR,“ informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Sudkyňa v sobotu vypočula aj Ladislava V., ktorý je obvinený z vydierania. O jeho väzbe rozhodne v nedeľu.

Sudkyňa pre prípravné konanie má v nedeľu rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby pre ďalšie štyri osoby vrátane policajného exprezidenta Milana Lučanského.

Obvinili osem osôb

Národná kriminálna agentúra obvinila 2. decembra osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie.

Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies