Žiaci určite nebudú opakovať ročník- bolo otvorených 1415 škôl v 6332 triedach

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo plus uviedol, že na ministerstve pripravujú mechanizmy, aby mohli žiaci dobehnúť učivo.

Žiaci určite nebudú opakovať ročník pre mimoriadnu situáciu spojenú s pandémiou. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo plus to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Podotkol, že nie je personálne ani kapacitne možné, aby 50-tisíc žiakov a študentov znova opakovalo ročník. Dodal, že vyučovanie sa uskutočňuje počas rokov a v rámci rezortu pripravujú mechanizmy na dobehnutie učiva. Ako príklad uviedol jarné či letné školy a „doučovanie“.

K dnešnému dňu bolo otvorených 1 415 škôl
Prezenčné vyučovanie sa obnovilo v 6 332 triedach.

K dnešnému dňu bolo otvorených 1 415 škôl, z ktorých bolo 643 materských, 664 základných a 108 stredných, vrátane špeciálnych škôl. Z informácií, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vo svojom profile na sociálnej sieti vyplýva, že do škôl dnes nastúpilo 112-tisíc detí. Prezenčné vyučovanie sa obnovilo v 6 332 triedach.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo plus uviedol, že je v poriadku, že sa školy otvárajú v každom regióne rôzne. Ako dodal, občania si musia zvyknúť, že o tom budú rozhodovať Regionálne úrady verejného zdravotníctva SR.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies