Kolíková bez silnej podpory! Balí si kufre?

“Podľa mňa je významné ako to celé prebehne,” povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na margo jej odvolávania, ktoré iniciovala strana Smer-SD zároveň dodala, že ak ju poslanci OĽaNO nepodporia, tak zváži odchod z funkcie! Balí už Kolíková kufre na ministerstve?

Snaha koalície a časti médií urobiť z odvolávania Kolíkovej divadlo opozície, či dokonca pomstu pomstychtivého blázna Igora Matoviča je tým skutočným divadlom! Nie, že by Matovič nebol pomstychtivý, či blázon, ale dôvodov na odvolanie Kolíkovej bola naozaj “tona”, ako to tvrdil Smer-SD…

Z Kolíkovej sa vraj po včerajšom odvolávaní v parlamente konečne stáva politička, verejnosť ju vraj doteraz vnímala len ako “odborníčku”, ťažko povedať, ktorá verejnosť, keďže Juraj Šeliga a Jana Žitňanská z jej strany verejnosťou podľa jedného “objektívneho” novinára nie sú a časť verejnosti považuje Kolíkovú za nekompetentnú osobu, ktorá okrem vydržania pozemkov, chápania otázok a opakovania slova “rozumiem”, ani nevie,  že občania majú právo ukončiť referendom trápenie vlády, ktorého je aj ona nositeľom!

Snaha tvrdiť, že ona nevie o firmách, ktoré zdedila môže pôsobiť ako pádny argument a presvedčiť koaličných poslancov, že ešte treba vydržať, ale v konečnom dôsledku to len podporuje fakt, že Kolíkovej právna vedomosť má nulovú úroveň, veď azda každý občan vie dopredu čo dedí a čo mu z daného dedičstva “kvapne” a Kolíkovej toho z rodinného biznisu, o ktorom nemá šajnu “kvapká” rok čo rok celkom slušne… Aká je Kolíková odborníčka, ak nie je schopná mať prehľad o svojich právnych záväzkoch plynúcich z dedenia?

Odvolávanie ministra je úlohou opozičnej politiky, nie divadlom, teda ak sa to nestane pravidlom ako v časoch minulej opozície, ktorá členov vlády odvolávala takmer každý deň ako na bežiacom páse! Kolíkovú dokonca nebol schopný podporiť ani klub OĽaNO, ktorý mohol politicky dokázať, že nevisí na šnúrke od gatí Matoviča, lenže druhá strana mince, na ktorú sa poslanci pôsobiaci ako sekta museli pozrieť je fakt, že víťazom volieb sa stali práve vďaka rečiam o odstránení korupcie, rodinkárstva a klientelizmu!

Balí si už Kolíková kufre? Alebo ešte vyhodnocuje priebeh jej odvolávania? „Neteší ma, že nemám silnú podporu, že som nedostala 76 hlasov, ktoré by boli proti,“ povedala Kolíková bezprostredne po hlasovaní, ktoré ju z ministerskej stoličky prakticky vyhnalo, ale tomu už asi Kolíková “rozumieť” nechce.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies