Kolíková podáva demisiu na funkciu ministerky spravodlivosti

Mária Kolíková (Za ľudí) podáva demisiu na funkciu ministerky spravodlivosti. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová s tým, že je to Kolíkovej osobné rozhodnutie a nie rozhodnutie strany. Remišová je aj naďalej za fungovanie štvorkoalície. Ak však koaliční partneri nebudú schopní nájsť kompromis a koaličnú krízu vyriešiť do pondelka 29. marca, oznámi aj ona svoju demisiu. V prípade, že sa koaličná kríza nevyrieši do uvedeného dátumu, je pripravený odstúpiť z funkcie podpredsedu parlamentu aj Juraj Šeliga (Za ľudí).

„Keď podám aj ja demisiu, tak strana Za ľudí odchádza nielen z vlády, ale aj z koalície,“ priblížila Remišová. Zopakovala, že v strane naďalej trvajú na odchode Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie predsedu vlády, nemajú však požiadavku na to, aby následne neostal vo vláde ako jej člen.

Kolíková na tlačovej konferencii ozrejmila, že kľúčový moment tohto jej rozhodnutia bolo vyslovenie požiadavky zo strany premiéra, že aj jej demisiou sa môže upokojiť situácia v koalícii. Naďalej totiž verí, že táto štvorkoalícia môže byť vládou zmeny, a preto je pripravená sa na ministerstvo spravodlivosti vrátiť po rekonštrukcii vlády. V tom má podľa slov predsedníčky poslaneckého klubu Za ľudí Jany Žitňanskej aj podporu strany.

Ministerka spravodlivosti podala demisiu prezidentke Zuzane Čaputovej dnes dopoludnia a hlava štátu ju v Prezidentskom paláci prijme dnes o 16:00. Dočasnou ministerkou spravodlivosti má byť podľa jej slov práve Remišová. Kolíková bude následne pôsobiť ako poslankyňa Národnej rady SR.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies