Ministerka Kolíková na stredajšej vláde hlasovala proti odobreniu Sputnika V

Rozhodnutie o tom, aká vakcína proti ochoreniu COVID-19 má byť na Slovensku použitá, je výlučná právomoc ministra zdravotníctva. Na sociálnej sieti to napísala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) s tým, že z tohto dôvodu v stredu 26. mája na vláde hlasovala proti spusteniu očkovania vakcínou Sputnik V. Podľa ministerky ide v tomto prípade o odborné rozhodnutie a vláda nemôže v tomto suplovať rozhodnutie ministra Vladimíra Lengvarského.

„Len minister a jeho ministerstvo môže rozhodnúť o tom, či daná vakcína je bezpečná a vhodná na to, aby bolo umožnené ľuďom sa ňou očkovať,“ zdôraznila Kolíková.

Vláda v stredu odsúhlasila používanie ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dostal za úlohu umožniť očkovanie touto vakcínou v počte do 200-tisíc dávok, a to do 7. júna. Zároveň má vydať záväzné usmernenie. To má zabezpečiť, že všetci občania, ktorým podajú vakcínu Sputnik V, budú v prípade výskytu potenciálnych vedľajších účinkov okamžite lekárom manažovaní v súlade s odbornými odporúčaniami.

Ústavný súd rozhodol, že 50-dňové moratórium na prieskumy pred voľbami je protiústavné

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies