Ministri nevidia dôvod odstúpiť, novinári dôvod informovať

Pamätá si ešte niekto na kauzu: „Matovičovi núkali 20 miliónov eur za pád vlády?“, ktorá skončila tým, že Igora Matoviča chcel „napáliť“ kamarát? Alebo novšiu búrku v pohári Veroniky Remišovej, ktorá mala odhaliť slovenský „Wattergate“ v NASES, a napokon skončila slovami:  „Buď to môže byť obrovský škandál, ale v každom prípade nech je to tak či onak, už teraz je to obrovský škandál.“

A dnes vie bežný obyvateľ, ktorý sleduje len noviny v televízii, o informáciách Roberta Fica, ktorý poukázal na prepojenia sudcu Juraja Klimenta, ktorý rozhodol spor tak, aby bol, podľa Fica, spokojný prokurátor Ondrej Repa, teda jeho synovec?

Žiaľ, nevie a asi ani vedieť nebude! Zároveň čitateľ denníka N čítajúc tento portál ako jediný grál informácii zistí, že redaktorka TV Markíza Gabriela Kajtárová vytočila Fica natoľko, že ukončil tlačovku. Kto tlačovku nevidel a nemá záujem pozerať sa na ksicht bývalého premiéra, ktorého z duše nenávidí, ten musel po prečítaní týchto riadkov vyskočiť tri metre od zeme a kričať od šťastia, veď po frňáku dostal Fico a postarala sa o to mladá redaktorka televízie, vďaka, ktorej len nedávno odsúdili nenávidených grázlov Mariana Kočnera a Pavla Ruska!

O rodinných väzbách sudcu a prokurátora, Klimenta a Repu, či o veľmi čudnom komentovaní súdnych sporov sa priemerný hltač médií hlavného prúdu dozvie veľmi ťažko a vystačí si s informáciou, že Fico opäť utekal z tlačovky, lebo…

A tu prichádza realita, pre ktorú sa tlačovka Fica nedostala do spravodajstva televízie Markíza, ale dokonca aj JoJ-ky! Kajtárová ako redaktorka hľadajúca pravdu a kladúca otázky sa zahrala na Moniku Tódovú, ktorú namiesto súčasného diania v politike zaujímala Ficova dovolenka a miestami ako decko v materskej škole si vyžadovala od Fica rozhovor, nedôstojné a neobjektívne postupovala aj Kajtárová, ktorá jednoducho žiadne prepojenia nevidela, a preto nevidí dôvod o informáciách Fica informovať…

Z Ficovej tlačovky nič „nezaujalo“…

Fico to využil a posmešne zahlásil, že tlačovku ukončuje výrokom „Televízia Markíza tu nič nevidí!“ a odišiel. Vyzerá to, že na Slovensku sa okrem pandémie koronavírusu rozmohla aj pandémia slepoty, veď za posledné mesiace ministri neustále tvrdia, že nevidia dôvod na odstúpenie a najnovšie novinári nevidia, že rodinná väzba ujo a synovec je prepojenie, pričom namiesto otázok sa radšej zahrajú na nevidiacich! Kde je v tomto prípade investigatíva? Nemala sa Kajtárová namiesto hry na slepotu rozbehnúť a pýtať sa na právne názory, či naozaj nedochádza ku konfliktu záujmov, možnému rodinkárstvu apod.?

Samozrejme, že nie! Namiesto toho sa z tlačovky o prepojeniach dostal do hlavného spravodajstva „Ficov útok na Lipšica“ a o hlavnej téme tlačovky informovala len RTVS, a to najmä prostedníctvom vyhlásenia sudcu Klimenta, ktorý doplnili o pár slov Fica!

Kým tlačovky Igora Matoviča pripomínajú koketovanie pubertou fackaných dievčat, ktoré sa podlizujú „alfasamcovi“, aby si ich všimol a niečo aj reálne povedal, tak tlačovky Fica sa podobajú na útoky svorky vlkov, ktorej jedinou úlohou je roztrhať korisť! Prečo sú informácie o prepojeniach na súdoch menej dôležité ako Matovič „napálený“ kamarátom alebo Remišovej búrka v pohári vody, ktorá sa záhadným spôsobom stratila?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies