Polícia zadržala 4 sýrskych migrantov a prevádzača

KEĎ ZBADALI SLOVENSKÝCH POLICAJTOV, CHCELI UTIECŤ DO MAĎARSKA: ĎALŠÍ PRÍPAD NELEGÁLNEJ MIGRÁCIE

Aktuálne: Okrem tohto prípadu riešime prevoz 28 migrantov v dodávke z východného Slovenska.

V skorých ranných hodinách hliadka obvodného oddelenia Rusovce zadržala motorové vozidlo, ktoré prešlo na územie Slovenska cez starý hraničný prechod Rusovce-Rajka. Keď vodič vozidla spozoroval za hranicou hliadku PZ, pokúšal sa s vozidlom vrátiť späť do Maďarska, pričom jeho manéver mu nevyšiel a zišiel mimo cestu.

Následne z vozidla vystúpili okrem vodiča aj štyria cudzinci, ktorí sa pokúšali uniknúť, avšak všetci boli následne zadržaní. Bolo zistené, že ide o 4 občanov Sýrie a jedného občana Ukrajiny.

Prípad z podozrenie na prevádzačstvo prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ, pričom bolo zistené že nelegálni migranti nemali oprávnenie na vstup na územie Slovenska a vodič za zatiaľ nezistenú finančnú odmenu ich mal previesť do niektorej z krajín západnej Európy.

Bližšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť nakoľko prebiehajú procesné úkony. V prípade preukázania trestného činu prevádzačstva vodičovi, občanovi Ukrajiny bude vznesené obvinenie začo mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies