Remišová sa na referende o predčasných voľbách sa nezúčastní

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sa na referende o predčasných voľbách nezúčastní. Uviedla to s tým, že referendum je iba „výsledkom pokrytectva Roberta Fica a Petra Pellegriniho“. Dodala, že keď sa skrátenie volebného obdobia malo týkať ich po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, označovali takéto pokusy priam za štátny prevrat. Naopak, vždy keď prehrali voľby a neboli vo vláde, ich hlavná náplň práce v opozícii bola podľa nej organizácia alebo podpora referenda o predčasných voľbách. V tlačovej správe o tom informovalo tlačové oddelenie strany.

„Takéto referendum bolo dvakrát pre nízku účasť neplatné a som presvedčená, že teraz to dopadne rovnako. Podporovať zvrátenú politiku Roberta Fica a Petra Pellegriniho nemienim,“ povedala vicepremiérka s tým, že príkladom ich politiky je očkovanie. Podotkla, že všetci zodpovední vládni aj opoziční politici v Európe zdôrazňujú význam očkovania a nabádajú ľudí, aby sa dali očkovať, najmä keď hrozí tretia vlna. „Iba Smer/Hlas v duchu hesla ´čím horšie pre vládu, tým lepšie pre nás´, namiesto jasnej podpory očkovania, ľudí skôr odrádzajú. Ak Ústavný súd SR náhodou rozhodne o ústavnosti referenda o predčasných voľbách, takúto politiku a pokrytectvo nebudem podporovať, a preto sa na ich referende na rozdiel od mojich koaličných partnerov nezúčastním,“ uzavrela.

Petičný výbor odovzdal petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, ktorá obsahuje viac ako 600-tisíc podpisov, v podateľni Prezidentského paláca 3. mája. Prezidentka Zuzana Čaputová následne v polovici mája požiadala Ústavný súd SR, aby posúdil, či predmet navrhovaného referenda je, alebo nie je v súlade s ústavou, a ak áno, ako majú príslušné ústavné orgány postupovať po platnom referende. Ústavný súd SR má na rozhodnutie 60 dní.

VIDEO: Zapnuté mikrofóny nahrali členov krízového štábu, ako budú strašiť Slovákov!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies